K.Met AS Virtsu
Fotod

Esilehele
Ajalugu
Virtsu Harrastusmuuseum
Virtsu Arenguselts
Virtsu Kool
Fotod
Sadam
Tuletorn
Laelatu - Puhtu
Tekstid
Kaardid
Viited / Allikad
 Sisukaart

 Fotode kasutamine
 ainult autori loal
 ja viitega allikale.
 webmaster
 virtsu@virtsu.ee
 
19. juuli 2003
Eesti Land Roveri klubi Suveretk 2003 Lääne-ja Pärnumaal
12 fotot Heiki Muda

Eesti Land Roveri klubi korraldatud automatk algas 19. juulil Raplas. Plaanis oli jõuda endist raudteetrassi mööda Virtsu ja teisel päeval külastada Pärnumaa kauneid kohti. Väljasõit Raplast plaaniti kell 9.30 ja lõpetamine Virtsus kell 19. Kahjuks oli aga osavõtjatel Rootsist ja Norrast probleeme hommikul laevalt maha saamise ja Eesti tolliga. Lisaks tuli ühte autot teeservas remontida. Seetõttu väljuti Raplast alles kell 13 ja mingist graafikus püsimisest ei saanud enam juttugi olla. Samuti raskendas tihedas võsas paljude autode lliikumist kõrgetele katuseraamidele paigutatud varustus ja neid tuli pidevalt järele oodata. Tehti mõned kiired peatused Märjamaal, Vigalas, Rumbas ja Lihulas.

Tegelikult siiski kogu raudteetrassi läbi ei sõidetud, kuigi kasutatud masinad oleksid seda kindlasti võimaldanud. Millega siis veel mahajäetud raudteel sõita, kui mitte Land Roveri džiibiga! Lihulas tuli ajapuudusel pöörata maanteele.

Virtsus oli plaanitud põgus raudtee ajaloo ülevaade Virtsu Harrastusmuuseumi poolt, aga see jäi ära. Reisiseltskonnal puudus aeg ja huvi - trass oli olnud väga raske, ilm palav ja tee tolmune ning kõigi suurim soov oli ujuma minna. Samuti jäi tühjaks Virtsu Villa võõrastemaja, kuhu oli broneeritud 12 kohta. Kõik see muidugi Virtsu inimestele üritusest eriti meeldivat muljet ei jätnud.

Retke tegi kaasa raudteeajaloo huviline Heiki Muda: "Reisi üldmulje on väga positiivne. Õnnestus läbida Rumba ja Lihula jaamade vaheline lõik mida olin pidanud täiesti läbimatuks ja seda ta peaaegu ka oli. Kohati oli võsas nii pime, et pildistamisel tuli välklampi kasutada. Suurima elamuse said kindlasti välismaalased, kes ei suutnud ära imestada, et sellised võimsad hooned lihtsalt tühjalt seisavad ja igal pool vedeleb vanu vaguneid, mida keegi ei taha rahaks teha!"

Land Roveri klubi 2001. aasta suveretkel Ida-Virumaal sõideti läbi Sonda - Mustvee kitsarööpmelise raudtee trass.


Raudteesild Rapla ja Raikküla vahel

 

Märjamaa jaamahoone

 

Märjamaal

 

Märjamaal

 

Rumba sild

 

Rumba sild

 

Rumba sild

 

Rumba sild

 


 

Rumba jaamahoone

 

Rumba ja Lihula vahel

 

Rumba ja Lihula vahel

 

Tagasi
 
 
 
[ Esileht ] [ Ajalugu ] [ Muuseum ] [ Arenguselts ] [ Kool ] [ Fotod ]
[ Sadam ] [ Tuletorn ] [ Laelatu - Puhtu ] [ Tekstid ] [ Kaardid ] [ Viited/Allikad ]