K.Met AS Virtsu
Virtsu Harrastusmuuseum

Esilehele
Ajalugu
Virtsu Harrastusmuuseum
Virtsu Arenguselts
Virtsu Kool
Fotod
Sadam
Tuletorn
Laelatu - Puhtu
Tekstid
Kaardid
Viited / Allikad
 Sisukaart

 Fotode kasutamine
 ainult autori loal
 ja viitega allikale.
 webmaster
 virtsu@virtsu.ee 

Virtsu Harrastusmuuseumi suvenäitus 2002

6. juulist kuni 24. augustini oli laupäeviti avatud Virtsu Harrastusmuuseumi suvine väljapanek oma kogudest Virtsu Lasteaia ruumides. Näituse teemaks oli talud Virtsus 1918-1940. Kokku oli neid 37 majapidamist, kuid paljudest pole tänaseks enam majaasetki alles. Talude teemat puudutas ka kogu ülejäänud väljapanek - Virtsus ja lähiümbruse taludes valmistatud igapäevased ja pidulikud riided, tööriistad ja tarbeesemed. Lugemiseks-vaatamiseks olid väljas Virtsu-teemalised albumid ja kaustad. Erilist huvi peaksid pakkuma Virtsu inimeste elulood. Aastatega on neid kogutud ja kirja pandud juba 115. Neist enamuse on talletanud meie väsimatu ajaloohuviline Aino Vahter. Näitusel sai kuulata ka vanavanemate aegset grammofonimuusikat.

Selle eest, et näitus üldse toimuda sai, täname Virtsu Lasteaia juhatajat Airi Aavikut. Ta lubas meil suvekuudel kasutada lasteaia saali. Ülejäänud aastaks lubati meie varandus paigutada kõrvalolevasse endisesse riietusruumi. Sellega jääb ära pidev eksponaatide edasi-tagasi tassimine. Suviste näitustega loodab Virtsu Harrastusmuuseum jätkata ka edaspidi.

Näituseruumi ettevalmistamise, eksponaatide kohaletoomise ja ülespanemise eest täname Virtsu abivalmis inimesi: Tervo Põder, Andres Soop, Mairo Orle, Olev Kaas, Marika Ainumäe. Ja muidugi tuhat tänu Virtsu Harrastusmuuseumi alusepanijatele: Aino Vahter, Hilda Kaas, Hilda Hindoalla.
Fotod Mart Mõniste
13. juuli 2002
 
 
 
 
[ Esileht ] [ Ajalugu ] [ Muuseum ] [ Arenguselts ] [ Kool ] [ Fotod ]
[ Sadam ] [ Tuletorn ] [ Laelatu - Puhtu ] [ Tekstid ] [ Kaardid ] [ Viited/Allikad ]