Kroonika

6. veebruaril toimus Vormsil teabepäev ökoloogilistest reovee puhastitest. Ettekande tegi Tõnu Mauring Tartu Ökoinsenerikeskusest. See üritus oli esimene BKA Läänemaa keskuse uues Rumpo majas.


7.-8. veebruaril toimus Riias akadeemilise rannikute arenguga seotud koostööprogrammi nõupidamine. Programmi juhib Stockholmi ülikool, osalevad uurimisasutused Rootsist, Soomest, Venemaalt, Eestist, Lätist, Leedust, Norrast ja Belgiast. Nõupidamisel osales Toomas Kokovkin, kes on selle programmi Eesti-poolne koordinaator.


9.-13. veebruaril töötasid Hiiumaal Phare projekti konsultandid, korraldades õppepäevad turismiarendajatele ja majutajatele ning toetades Kõpu kandi ja Salinõmme turismiprojektide algatamist (vt artikkel "Otsad külarahva kätte").


10. veebruaril tutvustati BKA Saaremaa Keskuse poolt GIS-keskuse kontseptsiooni Saare Maavalitsuse spetsialistidele.


13. veebruaril oli Tartu Ökoinsenerikeskuse saalis maastikuseaduse eelnõu lugemine. Osalesid võõrustajate, TÜ, EPMÜ, Keskkonnaministeeriumi, Riigikogu Keskkonnakomisjoni, Saaremaa BKA esindajad.


16. veebruaril arutati BKA Saaremaa Keskuses Keskkonnainfo korrastamise projekti. Osalesid Keskkonnaministeeriumi Info- ja Tehnokeskuse spetsialistid, Saaremaa looduskaitsetöötajad ja BKA Saaremaa ja Läänemaa esindajad.


19.-20. veebruaril toimus Sankt Peterburi Hüdrometeoroloogia instituudis nõupidamine, mille sisuks oli programmi BFU (Baltic Floating University, Läänemere Ujuvülikool) tegevussuunad. BKA Hiiumaa Keskus on selle programmi partner. Nõupidamisel osales Toomas Kokovkin.


26. veebruaril toimunud Lääne-Eesti loodusturismi projekti koordinatsiooninõupidamisel esitasid maakonnad jätkuprojektidena Phare finantseerimiseks Hiiumaalt Orjaku loodusõppe keskuse-linnuvaatlustorni, Saaremaalt Kolgi raba loodusraja ja Läänemaalt Lihula valla märgimajanduse ja turismirajatiste korrastamise ning tutvustavad trükised.

Esilehele