Kroonika

2. juunil esines Ruuben Post Pärnu AHL korraldatud Eesti-Rootsi ühisseminaril ettekandega tugivast arendamisest biosfääri kaitsealadel.

4.-5. juunil osalesid BKA töötajad projekti "Hiiumaa 2010" raames korraldatud regionaalplaneerimise ja -arengu esimesel seminaril. Lektoriks oli Ulf Johansson Gotlandilt.

19. juunil olid BKA Hiiumaa Keskusel külas Suurbritannia mõjukaima ja suurima loodus- ja kultuurimälestiste kaitse seltsi The National Trust kaastöötajad, et tutvuda Hiiumaa looduse ja looduskaitse kogemusega ning sõlmida suhteid.

26. juunil esines Ruuben Post ettekandega väliseestlaste metsaülikoolis METRO '96, mis sedakorda oli Hiiumaal, loenguga BKA Keskuse poolt läbiviidud sotsioloogilise uurimuse tulemustest.

1. - 6. juulini korraldas Eesti Roheline Liikumine Hiiumaal järjekordse noortelaagri. Sedakorda puhastati Valdur Lahtmetsa ja Mati Lepna eestvõttel Tahkuna jõgesid, abiks olid Kärdla metskonna saemehed.

9.-19. juulini tehti BKA Hiiumaa Keskkonnalaboris merevee keemilisi analüüse Eesti Mereinstituudi Lehtmas baseerunud teadusekspeditsioonile, mis uuris sinivetikate vohamist Soome lahe suudmealal.

17. juulil kohtusid Pihla talus Hiiumaa Taluliidu ja Kõpu talunikega Stephen Reese ja Imke Ehlers Pellwormi (Saksamaa) saare Ökoloogilise Põllumajanduse Seltsist. Et külalised Pellwormilt veetsid ühtlasi siin ka oma puhkuse, oli neil aega Hiiumaaga tutvuda mitu nädalat.

27. juulil korraldasid Tartu Ülikooli ja Eesti Kunstiakadeemia ekspeditsioon ja BKA Hiiumaa Keskus Kõpus, Pihla talus, primitiivkeraamika imitatsioonide presentatsiooni ehk potilaada. Koostati näitus, müüdi tudengite valmistatud keraamilisi esemeid ning tehti ekskursioon mööda Pihla talu maadel olevaid muistseid paiku. Ürituse juhendajaks oli arheoloog Aivar Kriiska.

30. juulil esines Ruuben Post Suuremõisas Eesti loodusmajade õpetajate seminaril. BKA Hiiumaa Keskuse tutvustamise järel käsitles ettekanne keskkonnahariduse probleeme tugiva arendamise kontekstis.

Juulis töötas BKA-s Berliini Tehnikaülikooli doktorant Martin Welp. Tema töö eesmärgiks on võrrelda kolme biosfääri kaitseala: Rügenil (Saksamaa), Saaristomerel (Soome) ja Hiiumaal.

Esilehele