K.Met AS Virtsu
Fotod

Esilehele
Ajalugu
Virtsu Harrastusmuuseum
Virtsu Arenguselts
Virtsu Kool
Fotod
Sadam
Tuletorn
Laelatu - Puhtu
Tekstid
Kaardid
Viited / Allikad
 Sisukaart

 Fotode kasutamine
 ainult autori loal
 ja viitega allikale.
 webmaster
 virtsu@virtsu.ee
 
9. jaanuar 2005 Torm
10. jaanuar 2005 Tormi tagajärjed

35 fotot, autor Olev Kaas
4 foto, autor Mardo Leiumaa
3 fotot, autor Viljar Rohula

Pühapäeval, 9. jaanuaril, hakkas vesi Virtsu rahvale liiga tegema kella 8 paiku hommikul. Tuul oli ilmajaama andmetel 13 m/s ja puhanguti 27 m/s. Tuule suund ja tugevus päeva jooksul eriti ei muutununud. Veetase saavutas maksimumi lõunaks. Ilmajaama mõõdulati järgi 215 cm üle Kroonlinna nulli.

Aktuaalse Kaamera teade, et Virtsu on mandrist ära lõigatud, ei vastanud tõele. Üle maanteetammi (Rannavälja kurvis) vesi ei tõusnud, puudu jäi pool meetrit. Nii maanteetammi kui ka endise raudteetammi läbivoolukohad olid kui metsikud mägijõed, merevesi tungis Mõisa lahte kohinal mõlemalt poolt. Raudteetammiga oli vesi peaaegu tasa. Kui oleks veel paar tundi olnud selline veetase, siis raudtetammi pealmise kattekihti oleks lained minema uhtunud. Autoga üle raudteetammi sõitmine on praegu ohtlik.

Virtsu majade katused pidasid tormile vastu. Ainult töökojal vanalinna all kooris katusepapi maha. Samuti tegi üleujutus liiga vanalinna tööstuspiirkonnas. Vanalinna all lõhkus torm kalurite maja seina. Osa kalurite paate on katki, kalavastuvõtuliini pole enam, pumbamaja meres kummuli.
Suures sadamas ära uhutud osa kõnniteest ja kõik kohad roogu ja prahti täis, suuremad kahjustused puuduvad.
Eramutest said rohkem kannatada Roots, Müüripeal, Kesküla, Lobja, Vahter. Võõrastemajas oli sees 30 cm vett, veepuhastusjaamas üle 50 cm, pumbad kahjustatud. Tuulemurruks sattusid enamsti vanad, pehkinud puud, kokku kümmekond.
Praegust veetõusu peetakse hullemaks kui 1967. aasta oktoobris.
 

Tagasi
 
 
 
[ Esileht ] [ Ajalugu ] [ Muuseum ] [ Arenguselts ] [ Kool ] [ Fotod ]
[ Sadam ] [ Tuletorn ] [ Laelatu - Puhtu ] [ Tekstid ] [ Kaardid ] [ Viited/Allikad ]