Sisukaart

Fotode kasutamine ainult autori loal ja viitega allikale.

Veebimeister
webmaster@virtsu.ee

Uuendatud
5.06.2024

Algas registreerimine Virtsu Jooksule

Jaanus Getreu, Lõuna-Läänemaa JK juht

7. mai 2024

Täna läks registreerimine lahti järjekorras juba kuuendat suve toimuvale Virtsu Merepäevajooksule. Virtsu Jooks on aastatega leidnud kindla koha jooksusõprade kalendris ja ootab sellel aastal kõiki spordisõpru 13. juulil kell 11.00!

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi korraldusel toimuv ettevõtmine võidab igal aastal üha suuremat populaarsust. Korradustoimkond Grith Kesamaa, Liina Kesamaa, Aare Kesamaa ja Jaanus Getreu pingutavad selle nimel igal aastal, et Virtsu poolsaarele, meie valda ja maakonda üks korralik ülevabariigiline suvine kergejõustikuvõistlus tuua.

Igal aastal on kavas olnud 5 km noortejooks ja põhidistants 10 kilomeetrit. Osalejaskond on alati vägagi esinduslik. Virtsus on jooksnud igal aastal väga nimekad jooksjad.

Erinevaks teiste sarnaste jooksudega võrreldes teeb Virtsu jooksu ehk see, et saame tänu geograafilisele paiknemisele pakkuda just erilist ja võrratut loodust. Seda on ka jooksjad toonitanud. Me viime sporltased stardiga kooli juurest pikale Tammi teele, kus linnu laulu ja merekohina saatel on sportlastel distantsi ka kergem läbida. Rada on ühtlaselt väga hea, samas ka nõudlik, sest Virtsu tuuled võivad teha oma tööd.

Samas suunas kulgeb ka noortejooks. Sellel aastal lülitame kavva veel ka lastejooksud, mis toimuvad staadionil ennem suurte starte. Seega laieneb meie jooksukava ja jooksutoimkond saab juurde veel inimesi, kes üritusse panustavad.

Muidugi on panustajaid palju, alates vabatahtlikest kuni toetajateni välja. Jooks lõpeb suure autasustamisega Virtsu Kooli ees, kus nii 5 km kui 10 km jooksude iga klassi kuut paremat premeeritakse. Samuti saavad eraldi märgitud iga jooksu Lääneranna parim naine-mees, tüdruk-poiss.

Täna läks registreerimine juba siis lahti. Tee seda sinagi https://my.raceresult.com/288908/registration

Esimene sportlane on ka juba kirjas ja selleks ei ole keegi muu kui legendaarne Aleksandr Kuleshov.

Fotol: Jooksjad 2023. aasta juubelijooksul Virtsus.

Tagasi artiklite lehele