Sisukaart

Fotode kasutamine ainult autori loal ja viitega allikale.

Veebimeister
webmaster@virtsu.ee

Uuendatud
10.05.2024

Hanilas vallavanemana jätkaval Peksaril tuleb ehk koolid sulgeda

Kaie Ilves

22. oktoober 2009 Lääne Elu

Kui Hanilas vallavanemana jätkaval Arno Peksaril ei õnnestu enne selle aasta lõppu hankida 1,5 miljonit krooni, tuleb tal koolid detsembris sulgeda.
“Kõige mustem stsenaarium on tõesti koolid ja lasteaiad detsembris kinni panna,” ütles Hanila praegune ja tulevane vallavanem Peksar.

1,5 miljonit krooni on miinimum, mida vald vajaks, et aasta lõpuni kuidagi välja tulla. Eelarvesse augu löönud saamata kaevandusõigustasu aga viibib ja pole teada, millal see välja makstakse – võimalik, et tuleval või isegi ületuleval aastal.

„Reaalset raha on praegu kohe vaja,” märkis Peksar, kes on seni tulutult pidanud võimaliku toetuse asjus läbirääkimisi rahandusministeeriumiga ja lubas viimases hädas pöörduda valitsuse poole.

Uus volikogu tuleb Hanilas kokku nädala pärast, kus selguvad nii selle esimees kui ka aseesimees. Uued võivad tulla mõlemad, sest Olavi Vainu on öelnud, et ei soovi volikogu juhina jätkata.

Loodetuule nimekirja liige Meelis Malk ütles, et Koduvald võiks pakkuda Loodetuulele või Südameasjale vähemalt volikogu aseesimehe kohta – see oleks viisakas. Tõenäoliselt aga tulevad mõlemad juhid siiski Koduvalla nimekirjast – ei Südameasja ega Loodetuule meestel ole volikogutöö kogemust.

Oma valimisliidu võit Südameasja ja Loodetuule üle Peksarit ei hämmastanud, kuigi nii suurt ülekaalu ei julgenud ta loota ja ennustas Koduvallale seitset kohta.

“Eks teiste puudus olnud, et konkreetsust jäi väheks,” märkis vallavanem. “Oleks võinud rohkem eeltööd teha ja ennast valla asjadega paremini kurssi viia.”

Tagasi artiklite lehele