Sisukaart

Fotode kasutamine ainult autori loal ja viitega allikale.

Veebimeister
webmaster@virtsu.ee

Uuendatud
16.04.2024

Heakorranädal Virtsus

Maris Raudsepp

6. mai 2021

Iga aasta maikuus saame ühel päeval Virtsus kokku, et ühiselt siluda, kammida, pesta ja kasida puhtaks meie ühine avalik ümbruskond. Sellel aastal tuli lähtuda 2+2 reeglist, mistõttu tegime veidi teisiti. Koristustalgud kestsid kohe terve nädala, 26. aprillist 2. maini. Kutsusime Virtsu inimesi üles teeääri ja teisi avalikke kohti prahist puhtaks koristama pere ringis, et ohutust tagades ja kevadtöid tehes pakkuda üksteisele hoolimist, õlatunnet ning koostegemise rõõmu. Kõigile neile, kes pilte postitasid koristustöödest, kinkis Virtsu Arenguselts tänutäheks seltsi logoga poekoti ja kohvikruusi.

Minu Läänemeri, hoian ja kaitsen

Väga suur rõõm, et Virtsu Arenguseltsi sõbrad MTÜ Pärnumaa Märjad Käpad registreerisid enda ühingu talgupäevale Virtsus. Koristati puhtaks Vanaluubi puhkeala ja rand. Puhkealal koristamist jätkus ja siit ka üleskutse: kui jõuad täis pudeli randa tuua, jõua tühi taara ära ka viia! Vanaluubiga Märjad Käpad ei piirdu, sest 24. maiks käiakse läbi Virtsu mere äär vanasadamast kuni suure sadamani ja korjatakse kokku kõik, mis sinna ei kuulu. Seda projekti “Minu Läänemeri, hoian ja kaitsen” raames.

Koristustalgud said hoo sisse 1. mail, üleriigilisel “Teeme ära” talgupäeval

Laupäeval, 1. mail oli siin-seal näha üllatavalt palju inimesi, igaüks omaette nagu praegune kord ette näeb. Silma jäi, et talgutöid tehti Tööstuse tänaval, Tammi teel ja Virtsu pargis. Koristati Virtsu mõisa tõllakuuri seest ja väljast. Mõisatalli õuel lõigati võsa, riisuti lehti ja trimmerdati kulu. Masinapark oli muljetavaldav, kes toimetas ATV või kastiautoga, kohal olid ka traktor ja kallur. Talli õue pealt viidi ära vanaraua hunnik, vana betoonpõranda jäägid, sorteeriti välja paekivid. Werder Cruisersi tsiklimehed langetasid puid ja tegid võsalõikust allee ääres metsatukas. Nüüd paistabki tall rohkem välja. Põhirõhk oli mõisatallil, aga korda said ka tõllakuur, mõisapark ja veel mitmed kohad.

Pärastlõunaks seati üles 2+2 talgukohvik, korjati kevadlilledki vaasi. Pakuti talgusuppi ja magusat kringlit. Virtsu kultuurijuht leidis päeva lõpuks vanavara hulgast akordioni ja tõmbas lõõtsa laiali.

Talgujuht kuulutas talgupäeva kordaläinuks ja lõppenuks. Suur aitäh kõigile ja järgmisel korral jälle! Koos teeme Virtsu paremaks!

Talgupäevast võtsid osa:

Olev, Tervo, Vaido, Veiko, Viljar, Kristo, Margo, Udo, Tiit, Aldon, Aivo, Hellen, Airi, Anna-Pauliina, Diana, Paula, Tuuli, Maris, Vaido, Elvira, Marianne, Siive, Raul, Ivi, Liivi, Jass, Andri, Keven, Ryan, Jüri, Heli, Kaie ja Märjad Käpad.

 

Tagasi artiklite lehele