Sisukaart

Fotode kasutamine ainult autori loal ja viitega allikale.

Veebimeister
webmaster@virtsu.ee

Uuendatud
12.07.2024

Hobust vaheta heal ajal

22. oktoober 2009 Lääne Elu

Haapsalu kõrval on nende valimiste üks suurem üllataja Noarootsi, kus ligi 22 aastat valda juhtinud Ülo Kalm enam ei jätka. Valimisliit Parem Noarootsi võitis valimised ja kukutas Keskerakonna. Valimisliidul ei ole Kalmule muud ette heita, kui et vaja on uusi ideid.
Uus võim saab heas korras valla: tulu on suurem kui kulu, laenu pole. Vallaelaniku keskmine sissetulek on võrreldav Viimsi jt rikaste valdade omadega. Need, kes teenivad mujal, aga elavad Noarootsis ja täidavad vallakassat, ei taha olla enam liikuv rahakott. Nad tahavad valla arengu suunamisel rohkem otsustusõigust.

Mõnevõrra samasugune olukord oli ka Hanila vallas, kus võõrsil töötavad, aga Hanilas suure osa oma ajast elavad inimesed lõid valimisliidu ja tahtsid samuti endale sobivaid muudatusi. Vahe on ainult selles, et Hanila vald on pankroti äärel ja uustulnukaid ei saatnud edu.

Lääne Elu ennustas, et 20 aastat Hanilat juhtinud vallavanema Arno Peksari tool kõigub. Eksisime. Peksari nimekiri sai ülekaaluka valimisvõidu. Ajal, mil vald vaagub pankroti äärel, otsustas vallarahva enamus, et praegu pole õige aeg hobuseid vahetada, sest lennukad uustulnukad võivad valla hoopis kraavi ajada.

Tagasi artiklite lehele