Sisukaart

Fotode kasutamine ainult autori loal ja viitega allikale.

Veebimeister
webmaster@virtsu.ee

Uuendatud
12.07.2024

Jää murdis Kuivastu liinilt järjekordse parvlaeva

Andres Sepp

21. märts 2003 Meie Maa

Saaremaa Laevakompanii sattus eile tõsisesse kriisiolukorda, sest lisaks paar nädalat tagasi sõidukõlbmatuks muutunud Regulale jäi Kuivastu-Virtsu liinilt maha ka parvlaev St Ola ning reisijaid ja autosid jäi vedama vaid väike parvlaev Koguva.
Kui Regula raskete jääolude tõttu märtsi algul ühe oma sõukruvide labadest kaotas ja Saaremaa Laevakompanii oli sunnitud aluse Tallinna Balti laevaremonditehasesse remonti viima, jäi liinile vaid parvlaev Koguva.

Paar päeva hiljem jõudis Koguvale appi ajutiselt Fääri saartele renditud parvlaev St Ola ja kuna ka Kuivastu-Virtsu jäätee toimis, suuremaid probleeme laevakompaniil reisijate ning sõidukite vedamisega ei tekkinud.

Kriisiolukord

Nüüd on olukord laevakompanii infojuhi Anne Saare sõnade kohaselt sootuks troostitum. “Võiks öelda, et meil on kriisiolukord, sest raskete jää- ja ilmastikuolude tõttu on meie laevastik kaosesse sattunud,” sedastas Saar.

Sarnaselt Regulaga juhtunud õnnetusele jäi ka St Ola eile ilma ühest oma sõukruvist ning alus tuleb samuti Tallinna vedada. Kuna aga Regula remont kestab veel mõnda aega, saaks ainsa võimalusena Kuivastu-Virtsu liinile Koguvale appi tuua Hiiumaa ja mandri vahet sõitva Scania või Ofelia.

Samas ei tohi laevakompanii aluseid Saaremaale tuua Väinamere kaudu, sest Veeteede Ameti korraldusel on alates jaanuari algusest kuni 15. aprillini või jää sulamiseni seal sõitmine keelatud. Seda jääteede kaitseks.

Ühe võimalusena võib Hiiumaa parvlaeva Kuivastusse tuua ümber Hiiumaa ja Saaremaa ringiga, kuid laevakompanii infojuhi Anne Saare sõnul ei peaks alus ilmselt sellist teekonda vastu. Samuti oleks sellisel juhul vaja jäälõhkuja abi ning ka teekond ise kestaks väga kaua.

Saaremaa Laevakompanii tegevjuht Tõnis Rihvk ütles eile õhtul, et loodetavasti täna Virtsus ja Kuivastus siiski kaost ei teki. Rihvki sõnul küsis firma Veeteede Ametist luba parvlaev otse, Väinamere kaudu Saaremaale tuua. “Kui saame täna loa, üritaks Hiiumaa liinilt täna öösel laeva tuua,” lisas Rihvk eile õhtul.

Jääteede aeg läbi

Väinameres sõidu keelul ei ole enam ka sisulist mõtet, sest jääkooriku ületajatele ohtlikuks muutunud Rohuküla-Heltermaa trass suleti kasutamiseks juba kolmapäeva õhtul ning teemeistrid seda enam avada ei kavatse.

Enne Regulat ja St Olat on tänavu talvel jääst kahjustada saanud ka Saaremaa Laevakompanii parvlaev Ofelia, mis oli sõukruvi ja võllikaitsete vigastuste tõttu Tallinnas remondis veebruari keskel.

Tagasi artiklite lehele