Sisukaart

Fotode kasutamine ainult autori loal ja viitega allikale.

Veebimeister
webmaster@virtsu.ee

Uuendatud
10.05.2024

Julius Ilves 60

5. mai 1981 Töörahva Lipp

Ainult …

…. viiskümmend aastat on möödunud sellest ajast, kui Sa Vatla kooli õpilasajakirjale “Voog” fantaasiarikast kaastööd tegema hakkasid. Hiljem tulid kaastööd ajalehele, kuni siiani. Ja me teame, et Sa veel niipea pliiatsit kirjatöö pealt kõrvale ei pane.

… nelikümmend viis aastat tagasi läksid Sa Vigalasse põllumehetarkust püüdma. Pärast seda oled läbi teinud mitu kooli, sealhulgas ka Tartu suurkooli. Nüüd oled Sa juba üle kümne aasta pedagoogi ametit pidanud. Ja usutavasti pead edasi.

… pisut üle neljakümne aasta tagasi said Sa roosakaanelise EKNÜ pileti. Sõjajärgsetel keerukatel aastatel oli kogu Läänemaa komsomolielu juhtimine Sinu õlgadel. Hinnatud oled Sa ka tänapäeval komsomoliajaloo uurija ja tutvustajana.

… ligi nelikümmend aastat tagasi võtsid relva pihku, et vabatahtlikuna nõukogude korra kaitseks välja astuda. Relvast pole Sa hiljem hoolinud, aga sõnarelvaga kaitsed Sa meie ideede puhtust ikka ja alati.

… kolmkümmend viis aastat tagasi võeti Sind vastu Kommunistliku Partei ridadesse. Sellest ajast alates oled Sa mitmesugustel ametipostidel parteipoliitikat ellu viinud. Oled paljudele noortele kätte näidanud õige elusuuna, oled olnud asjalik ja nõudlik kommunist.

… et Sa ei oska vist küll kokku lugeda, palju kordi on Sind autasustatud riiklike, valitsuse ja organisatsioonide autasudega. Aga ole hea ja vaata need nüüd hoolega üle ja tuleta meelde, mille eest üks või teine on Sulle antud. See värskendab mälu.

Küllap saab Sulle osaks veel osaleda paljude aastate jooksul nii ühiskondlikus kui ka pedagoogilises tegevuses. Küllap paned nüüd kirja nii oma mälestusi kui ka rahvasuust kogutud folkloori, küllap täieneb Su numismaatiline kogu uute vanade müntidega ja koduaias kosuvad viljapuud ning sumisevad mesipuud.

Sinu õnnitlejad on heas olukorras, sest mida Sulle ikka soovida – Sul on ju kõike seda, mida mõnel mehel paarkümmend aastat nooremana vajaka jääb: tervist, töötahet, rännulusti ja suur tahtmine uute ettevõtmiste alustamiseks.

Aga siiski kõike head!

Partei- ja komsomoliveteranid ja pedagoogid ning kodu-uurijad

Tagasi artiklite lehele