Sisukaart

Fotode kasutamine ainult autori loal ja viitega allikale.

Veebimeister
webmaster@virtsu.ee

Uuendatud
10.05.2024

Jüri Mõniste pälvis Lääneranna valla teenetemärgi

Maris Raudsepp

9. aprill 2021

Jüri Mõniste on põline Virtsu elanik ja patrioot, kelle südameasjaks on kohaliku kultuuri- ja kogukonnaelu edendamine. Jüri on MTÜ Virtsu Arenguseltsi asutaja ja pikaaegne juht aastast 2004. Tema eestvedamisel ja kaasabil on saanud tuult tiibadesse mitmed projektid:

  • Virtsu vasallilinnuse taastamine 
  • Virtsu mõisatalli rekonstrueerimine muuseum-seltsimajaks, mõisapargi rekonstrueerimise projekti koostamine, mõisa väravahoone rekonstrueerimine
  • Virtsu väikese sadama hoone ehitamine ja haldamine
  • Virtsu tuletorni õliaida korrastamine
  • Vanaluubi puhkeala rekonstrueerimine, haldamine ja korrashoid
  • Virtsu kooli spordiväljaku renoveerimine
  • Loodushariduspaviljon Virtsu pargis
  • Helmut Polbergi raamatu “Kui Virtsu põles” väljaandmine

Hetkel on ettevalmistamisel raamatu “80 aastat kooliharidust Virtsus” ilmumine.

Kirgliku küla- ja kogukonnaelu patrioodina on Jüri aktiivselt osalenud nii Virtsu kui Hanila muuseumi töös, aidanud säilitada selle kultuuripärandit ning edendada hariduslikku aspekti Lääneranna valla muuseumide töös. Arenguseltsi ja Virtsu Kooli koostöö tulemusena on seltsi kogukondlik tegevus, sh kultuuritöö ja huviringid ametlikult kolinud koolimajja. MTÜ Virtsu Arenguselts korraldab Virtsus mitmeid kultuuriüritusi, millest tuntuim on traditsiooniline Virtsu Merepäev, lisaks korraldab talgupäevi ja annab iga aasta välja heakorrakonkursi raames tiitli “Kaunis Virtsu”. Alates 2020. aastast on Jüri Mõniste rahvusvahelise projekti “Virtsu Arukas Küla” üks eestkõnelejatest, propageerides arukat, koostööl põhinevat, kogukonda kaasavat ja jätkusuutlikku elu maapiirkondades. Jüri on olnud Hanila vallavolikogu liige, samuti praeguse Lääneranna vallavolikogu liige ning kultuurikomisjoni esimees. 

Aitäh, Jüri Mõniste, et annad Virtsule hoogu juurde, ikka selleks, et meil kõigil oleks siin hea elada. Palju õnne teenetemärgi eest ja lennukaid ideid edaspidiseks!

Tagasi artiklite lehele