Sisukaart

Fotode kasutamine ainult autori loal ja viitega allikale.

Veebimeister
webmaster@virtsu.ee

Uuendatud
23.02.2024

Keeristorm räsis merel praami ja purjeregatil osalevaid jahte

Alver Kivi

19. juuli 2001 Postimees

Teisipäeva õhtul möllanud keeristorm peatas pooleks tunniks Kuivastu-Virtsu liinil kurseeriva parvlaeva ja räsis Muhu väina regatil osalevaid jahte.

“Naised-lapsed nutsid ning lahtised asjad lendasid,”kirjeldas juhtunut Eesti Televisiooni operaator Margus Muld.

“Kui merele läksime, oli plekkvaikne ja vaid kaugel oli taevas tume,”meenutas teisipäeva õhtul parvlaev Viirel viibinud Muld. “Ja kui äkki tuul tuli, siis oli päris möll lahti. Laeval lõi nagu vurriga otsa ringi ja jäime keset väina seisma.”

Õhtul kell kaheksa Virtsust väljunud ja äikesetormi tõttu keset Suurt väina kakskümmend minutit seisnud parvlaeva Viire vanemtüürimees Aldo Lepp ütles ajalehele Meie Maa, et midagi eriti tõsist ei juhtunud.

“Lihtsalt tuul oli nii vali ja me ei hakanud sadamasse sõitma,” lausus Lepp, kelle sõnul hoiti laeva kohapeal ja töötati vastu tuult. “Kui keeristorm mööda läks, tulime Kuivastusse kai äärde.”

Praamisõitjad teadmatuses

Margus Mulla sõnul olid inimesed praamil teadmatuses ja kapteni teade, et seoses ilmastikuoludega viibib sadamasse sissesõit, reisijaid ei rahuldanud.

Tüürimees Lepp ütles, et sellisteks asjadeks ette valmistatud meeskond tegutses vastavalt väljatöötatud plaanile ja mingeid kahjustusi keeristorm laevale ei tekitanud.

Muhu väina regatil osaleva jahi Evelyn kapten Andres Toom ütles, et äikesetorm häiris purjetajaid üsna tõsiselt ja üheteistkümnest jahist tuli vaid kolm n-ö aja sisse.

Kapten tõmbas küüru selga

“Ilmastikuolud olid väga keerulised. Vahetasime spinnakeri seitse-kaheksa korda,” meenutas Andres Toom. “Nii mõnigi mees nägi sinist suitsu. Äike tagus ikka otse ja mina ei ole oma elus sellist möllu näinud. Paar korda tõmbasin ikka küüru ka, aga hirmuga pole merel midagi peale hakata.”

Saaremaa piirivalve korrapidaja ütles eile, et piirivalve ei saanud teisipäeva õhtul ühtegi appikutset ning ka teateid keeristormi kätte jäänud alustest ei edastatud.

Tagasi artiklite lehele