Sisukaart

Fotode kasutamine ainult autori loal ja viitega allikale.

Veebimeister
webmaster@virtsu.ee

Uuendatud
5.06.2024

Kohalik kogukond teeb korda Virtsu muuseumit majutava mõisatalli

Juhan Hepner

28. september 2022 kultuur.err.ee

Väikestes paikades mängib piirkondliku ajaloo talletamisel määravat rolli see, kui aktiivselt kohalikud ise käed külge panevad. Näiteks Virtsu arenguselts teeb korda 216 aasta vanust mõisatalli, kuhu on juba rajatud Virtsu muuseumi varahoidla, lõpusirgel on muuseumi näituseruumi ehitus, kuid plaane on veelgi.

Virtsu mõisatalli taastamisele on alates 2014. aastast kulunud umbes 120 000 eurot. Hoone ühes otsas on juba valmis kohaliku muuseumi varahoidla. Maast laeni ulatuvaid riiuleid täidavad ühel või teisel moel Virtsu ja selle lähiümbruse minevikuga seotud esemed.

Kui mõisatalli keskel asuva näitusesaali ehitus on lõpusirgel, siis selle kohal asuv ruum on veel avaram, aga teise korruse põranda lõpetamiseks praegu raha leitud pole. Lisaks neile kahele saalile ootab seejärel sisustamist veel umbes 30-meetrine osa mõisatallist.

Virtsu arenguseltsi eestvedaja Jüri Mõniste sõnul on kohaliku pärandi säilitamine tema elustiil ja hobi.

Et Saaremaa praamile tõttavad inimesed tulevikus enne sadamasse minekut ka Virtsu muuseumist läbi astuksid, on Mõniste sõnul vaja rajada kaks strateegilise tähtsusega ruumi: puhvet ja käimla.

Tagasi artiklite lehele