Sisukaart

Fotode kasutamine ainult autori loal ja viitega allikale.

Veebimeister
webmaster@virtsu.ee

Uuendatud
16.06.2024

Läänemaa “Sädemete säde 2013” on Elvira Ratas

1. detsember 2013 Läänlane

Lääne Maavalitsus koostöös Läänemaa Arenduskeskuse ja MTÜ Kodukant Läänemaaga tunnustab igal aastal kodanikuühiskonna valdkonnas eriliselt silma paistnud inimesi ja seltse. Sel aastal said tunnustuse 12 tublit inimest.

“Sädemete säde 2013” Elvira Ratas
Elvira Ratas tegutseb enam kui kümme aastat MTÜ-s Tabiita Misjon. Toimetatakse mitmes Läänemaa vallas, sealhulgas ka Martna vallas. Sealses Kirna külas avati müügipunkt, kus lisaks riietele pakutakse ka mööblit ja puudega inimestele tasuta abivahendeid ning hügieenitarbeid. Suurte perede lapsed saavad samuti tasuta vajalikud mööbliesemed. Väikese sissetulekuga peredele on muretsetud elektripliite, külmkappe ja pesumasinaid. Kolme aasta jooksul on kaks korda kuus peamiselt valla lasterikastele peredele jaotatud toiduabi. Tänu Elvira heatahtlikkusele ja toetavale sõnale osutus üks raskustes Martna valla pere selle aasta algul valituks Kanal 2 saatesse “Kodutunne”, mille meeskond remontis väikese koolimineva tüdruku kodus tema toa, perele köögi ning ehitas duširuumi. Elvira on rõõmsameelne, toetav ja abivalmis inimene, kes tegutseb selle nimel, et teistel hea oleks.

Sädeinimesed 2013

LIHULA

MTÜ Unistuste Vabriku eestvedamisel on toimunud mitmeid uudseid ja kogukonda elavdavaid üritusi. Sel aastal oli Lihula kultuurimajas 4. kevadet järjest Läänemaa noortebändide festival KÄMP LIVE. Lavale astus 10 värsket ja võimsat noortebändi, kellest enamik olid Läänemaalt. Lisaks sellele on Unistuste Vabrik juba kolmandat aastat korraldanud Matsalu loodusfilmide festivali raames Lihula mõisas Rändaja kohvikut. Sel ajal muutub Lihula mõisa saal improviseeritud kohvikuks, et üheskoos muusika, fotode ja seiklustega mõnus õhtu veeta. Minnakse ühisele rännakule just nende inimeste eludesse, kes oma lugusid räägivad, pilte näitavad või muusikat mängivad.

Tiiu Aasrand on Kirbla külaseltsi juhatuse liige ja oli selle aasta 27. juulil peetud Kirbla külapäeva korraldamise hingeks. Külapäeval peeti Lihula valla külade mängud ja tähistati Kirbla külapäeva “495 aastat Kirbla küla”. Päev oli sisustatud eri ettevõtmistega: küla lipu õnnistamine kirikus, spordivõistlused, päästeameti tehnika esitlus, Marek Sadami kontsert, eri näitused. Õhtu lõppes simmaniga ansambli “Kullaketrajad” muusika saatel.

HANILA

Jüri Mõniste südameasjaks on saanud kohaliku kultuuri- ja kogukonnaelu edendamine. Jüri näeb vabatahtliku tegevuse kaudu võimalust midagi konkreetset oma kodukoha heaks ära teha, et tagada parem elukeskkond nii endale, piirkonnale kui ka järeltulevatele põlvedele. Lisaks sellele, et Jüri on põhikohaga Virtsu koolis majandusjuhataja, õpetaja ja klassijuhataja ning õpib ka veel ise Tallinna Ülikoolis tööõpetuse õpetajaks, leiab ta aega kuuluda Hanila valla volikogusse, olla sotsiaalkomisjoni esimees, juhtida mitut MTÜ-d ja osaleda nende tegevuses. Virtsu Arenguseltsi esimehena on ta loonud Virtsu Harrastusmuuseumi Seltsi, mille näitused on väljas ka iga-aastastel Virtsu merepäevadel, elavdanud kogukonna seltsielu ja kaasanud rahvast ühistegevustesse. Jüri on sel aastal jõudnud osaleda ja juhtida Virtsu jäälinnuse projekti, Lihula-Virtsu ettevõtluspäeva ja viinud läbi projekti, tänu millele loodi Virtsu avalik loodushariduskeskus.

Edasi vaata Läänlane

Tagasi artiklite lehele