Sisukaart

Fotode kasutamine ainult autori loal ja viitega allikale.

Veebimeister
webmaster@virtsu.ee

Uuendatud
12.07.2024

Läänemaal tunnustati ettevõtjaid

2. detsember 2009 Läänemaa portaal

Lääne Maavalitsus koostöös Läänemaa Arenduskeskusega ning Swedbankiga tunnustas eile, 1. detsembril Haapsalu kultuurikeskuses Läänemaa ettevõtjaid.

Parim ettevõtja kuulutati välja neljas kategoorias:

1. Koostöövalmis tööandja 2009 – Haapsalu Uksetehase AS
2. Parim uustulnuk 2009 – Kunstigalerii OÜ
3. Piirkonna edendaja 2009 – K.MET AS
4. Töötaja sõber 2009 – AS Pal-Klaas

Haapsalu Uksetehase AS

on Läänemaa tootmise lipulaev, kes lisaks innovaatilisele tootmiskorraldusele teeb koostööd nii Haapsalu Kutsehariduskeskuse kui ka Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledži õppekavade väljatöötamisel ning toetab kolledži tudengite uurimistööde valmimist. Ettevõte on teinud koostööd Läänemaa Arenduskeskuse ja Lääne Maavalitsusega ettevõtluse arengukava valmimiseks. Haapsalu Uksetehas AS on toetanud spordi- ja kultuurialast tegevust piirkonnas.

Kunstigalerii OÜ

haldab Haapsalu peatänavale loodud Epp Maria galeriid. Galerii on lisanud Haapsalu vanalinna uut, kõrgemat kvaliteeti ja uusi tähelepanu köitnud teenuseid – suvine veinituba, raamatute väljaandmine, põnevad kontserdid. Tänu ettevõtte tegevusele on leidnud tee Haapsalusse paljud linna külalised.

K.MET AS

on 1991. aastal asutatud tootmisettevõte, mis asub Hanila vallas, Kõmsi asulas. Firma põhitegevusalaks on traadist toodete tootmine. Ettevõte on aastaid toetanud kohalikku kultuuri ja haridust, nende poolt on algatatud ja ellu viidud mitmeid kohalikku elu edendavaid ettevõtmisi. Aktsiaseltsi K.Met juht Mardo Leiumaa leiab aega ja tahtmist kaasa lüüa kohalikus poliitikas ning on Hanila valla volikogu esimees.

AS Pal-Klaas

valmistab ja müüb turvaklaasidest tooteid, asub Taebla vallas Paliveres. Ettevõte on silma paistnud töötajasõbraliku tegevusega – ka raskel ajal on töötajatele võimaldatud tasuta lõuna, ujumine, töötajate lastele pakutakse koolitarvete toetust. Suhted töötajate ja tööandjate vahel on head.

Rohkem kui poolesajale ettevõtjale esines loenguga “Eesti majanduse väljavaated – tõusu algus on käes” Maris Lauri (Swedbank), millele järgnes diskussioon loovusest ja avaramast mõtlemisest tänases majanduslikus olukorras ning kuidas on muutunud ootused avalikule sektorile.

Tagasi artiklite lehele