Sisukaart

Fotode kasutamine ainult autori loal ja viitega allikale.

Veebimeister
webmaster@virtsu.ee

Uuendatud
10.05.2024

Lihula Turismiinfopunkt

Marika Mann

30. juuni 2006

1. juunist alustas tööd Lihula Turismiinfopunkt, mis asub Lihula mõisahoone I korrusel (aadress Tiigi 5, Lihula 90303).
Turismiinfopunkt on avatud aastaringselt järgmiselt:
juuni – august T-P 10-18, E suletud
september – mai E-R 9-17

Suvekuudel töötavad infopunktis Grete Kindel, Mikko Virta ja Marika Mann. Talvekuudel jagavad ülesandeid omavahel Mikko Virta ja Marika Mann. Mikko Virta ja Marika Mann on ühtlasi ka Kumari Reiside töötajad, reisikorraldusbüroo asub Lihula Turismiinfopunktiga ühises ruumis. Kahte organisatsiooni hoiame lahus järgmiselt:
Lihula Turismiinfopunkti kontaktandmed on:
tel +372 477 8214
tip@lihula.ee

Kumari Reiside / Estonian Nature Toursi kontaktandmed on:
tel +372 5349 6695, 5668 0665
info@kumari.ee
www.kumari.ee

Lihula Turismipunkti idee algatajaks ja haldajaks on Kumari Reisid, oma õla panid alla sel kevadel Matsalu mõjupiirkonna kuus valda (Ridala, Martna, Lihula, Hanila, Koonga, Varbla). Märtsi lõpus allkirjastati Kumari Reiside ja Lihula VV vaheline koostööleping, mille alusel Kumari Reisid hoolitseb Lihula Turismiinfopunkti käimalükkamise ja tööshoidmise eest (reklaam, k.a. teeäärsed sildid, töökoht- ja vahendid, info kogumine ja jagamine, töötaja(te) olemasolu jne.) ja Lihula VV 6 valla esindajana toetab Kumari Reisid OÜ-d igas kvartalis kokkulepitud summa ulatuses. Toetusssumma ei ole piisav, et infopunkti töös hoida, kuid on motiveeriv, et pikemaajalise koostöö eesmärgil pingutusi teha.

Koostöö edukal elluviimisel saavad kaasa lüüa kõigi kuue valla turismiettevõtjad ja looduskaitse- ning kultuuriorganisatsioonid, samuti omavalitsused. Selleks ootame kõigilt osapooltelt reklaami enda asukoha ja teenuste kohta ja võimalusel ka materjalide kohaletoomist Lihula mõisahoonesse. Väide, et internetis on kõik olemas, ei rahulda meid, sest sageli ei jõuta internetilehekülgi uuendada ja nii võib levidea vale teave. Infopunkti saab tuua materjali nii tasuta jagamiseks kui ka müügiks.

Kogume jätkuvalt materjale ja koostame andmebaasi, teeäärsed sildid ja suur Eesti seinakaart on valmimisel, järgmisel nädalal alustame suuremat reklaamikampaaniat, s.o. saadame e-kirju Eestimaa kõikvõimalikele kontaktidele (teised turismiinfopunktid, keskkonnateenistused, looduskaitseregioonid, omavalitsused, ajakirjandus jne.), et meil siin Lihulas on nüüd Turismiinfopunkt. Meie unistus on Lihula Turismiinfopunktist kujundada kuue valla koostööpiirkonna keskpunkt ja koht, kus külastaja saab turismiinfot kogu Eestimaa looduskaitsealade ning sellega seonduvate muude võimaluste kohta. Viimane on pikemaajalisem eesmärk ja selle saavutamiseks kulub mõni aasta.

Lihula Turismiinfopunkti pidulikum avamine toimub 7.juulil kell 16.

Tagasi artiklite lehele