Sisukaart

Fotode kasutamine ainult autori loal ja viitega allikale.

Veebimeister
webmaster@virtsu.ee

Uuendatud
12.07.2024

Nostalgiaretk endise kalatehase radadel

Stanislav Nemeržitski

3. detsember 2021

MTÜ Virtsu Arenguselts

Laupäeval, 27. novembril oli Virtsu vana kalatehase territooriumil tavatult palju uudistajaid. Arenguselts ja Rahvamaja korraldasid ekskursiooni vanas kalatehases, mille käigus endised töötajad, vanemad virtsukad ja ka praegune kinnistu omanik K.MET tutvustasid territooriumi, tuletasid meelde vanu aegu ning tutvustati plaane tulevikuks. Üheskoos tehti tuur mööda ala, kiigati sisse erinevatesse hoonetesse ning nauditi head-paremat toidukraami meie enda VASK (Virtsu Arenguseltsi Kohviku) köögist. Meeleolu eest kandis hoolt Kristiina Rahvamajast, vanu pilte ja fotomeenutusi kalatehasest aitas kokku panna Jüri.

Üritus toimus Smart Rural / Arukate Külade projekti raames eesmärgiga kaasata kohalikke elanikke Virtsu arengutegevustesse, aruteludesse Virtsu tuleviku üle ning pakkuda võimalust saada osa Virtsu vägevast ajaloost. 

K.MET plaanib kolida vana kalatehasesse järgmise aasta jooksul, ettevalmistused selleks juba käivad täies hoos. Lisaks tootmishoonetele aga saab territooriumil olema nii ühiskondlikult kasutatavaid ruume, mere-äärset promenaadi kui ka vaba aja veetmise võimalusi. Lõpuks ometi saab pikalt unaruses seisnud kinnine ala korda!

Fotode autor Mariann Peksar

Tagasi artiklite lehele