Sisukaart

Fotode kasutamine ainult autori loal ja viitega allikale.

Veebimeister
webmaster@virtsu.ee

Uuendatud
12.07.2024

Raamatukoguhoidjad tähistasid oma päeva

Kristel Maasikmets

30. oktoober 2004 Lääne Elu

Läänemaa parima maaraamatukoguhoidja tiitli sai
Helen Voogla Kõmsi raamatukogust.

Ligi paarsada maaraamatukoguhoidjat üle Eesti tähistas eile Haapsalu kultuurikeskuses neljandat korda oma päeva ja tunnustas paremaid endi seast. Aukirja ja meene Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu ja kultuuriministeeriumi poolt sai 15 maaraamatukoguhoidjat.

Voogla sõnul on viimane aasta Kõmsi raamatukogus olnud kiire ja töine. Tänavu kolis raamatukogu uutesse ruumidesse. Nüüd on kogul 100 m² pinda, mis vajab remonti ja sisustamist.

“Meil läheb hästi, kuigi teha on veel küll ja küll,” ütles Voogla. “Mõni aasta tagasi suhtusin raamatukogundusse suhteliselt pessimistlikult. Oli nagu surnud seis, aga siis hakkas ülesmäge minema. Olen ikka öelnud, et elu tuleb ise su juurde.”

Voogla on raamatukoguhoidja olnud 31 aastat, sellest Hanila vallas 17. Ta ise ütleb, et Kõmsil on täiesti keskmine Eesti maaraamatukogu, millel on umbes 300 lugejat.

Voogla tundis rõõmu, et Hanila vallast sai selle tiitli juba teine raamatukoguhoidja.

“Meil on kolm raamatukogu. Ülemöödunud aastal oli parim Virtsu raamatukoguhoidja,” ütles Voogla.

Raamatukoguhoidjaid pidi õnnitlema tulema ka kultuuriminister Urmas Paet, kuid ministri tööülesannete tõttu asendas teda ministeeriumi raamatukogunõunik Meeli Veskus.

Veskuse sõnul läheb maaraamatukogudel järjest paremini ja need näevad väga ilusad välja. Ta lisas, et Eestis on veel alla saja maaraamatukogu, mis vajaksid suuremaid ruume.

“Riik on ka jõudsalt toetanud, näiteks sisustusega ja infotehnoloogia valdkonnas. Ehituseks ju väikesed raha ei saa. Palju neist ikka investeeringute reale satub,” arutles Veskus. “Maaraamatukogud on eluliselt vajalikud. Viimaste aastate jooksul on suletud mitu raamatukogu, järelejäänud arenevad aga tõusvas joones. Ka lugejaid on juurde tulnud.”

Tema meelest on väikeste raamatukogude ülesanne luua rahvale võimalikult paremad tingimused enesetäienduseks ja vaba aja veetmiseks.

Veskus lisas, et kui millegi üle nuriseda, siis kasvanud töökoormuse ja väikese palga üle. “Tööjõudu peaks rohkem olema ja töötasu suurem, kõige muuga saame hakkama.”

Eestis on ligi 450 maaraamatukoguhoidjat.

Kõmsi Raamatukogu
aadress Kõmsi
Hanila vald
90102 Läänemaa
telefon 477 2746
e-post Helen.Voogla@hanila.ee
lugejaile avatud T 12.00 – 19.00
K N 9.00 – 15.30
L 11.00 – 15.00
Tagasi artiklite lehele