Sisukaart

Fotode kasutamine ainult autori loal ja viitega allikale.

Veebimeister
webmaster@virtsu.ee

Uuendatud
5.06.2024

Rahahädas Hanila vald pöördub peaministri poole

Kaie Ilves

7. november 2009 Lääne Elu

Majandusraskustes Hanila vald pöördub abi saamiseks peaministri poole, sest pole saanud keskkonnaministeeriumilt selgitust maksmata kaevandusõigustasu pärast.
“Me pole saanud põhjendatud vastust, miks kaevandustasu viibib,” märkis Hanila vallasekretär Endel Tanissaar ja lisas, et viimasel ajal on suhtlus ministeeriumiga häiritud, alates vastuste viibimisest kuni selleni välja, et pole võimalik enam üldse jutule saada.

Aasta lõpp aga läheneb ja neljapäeval otsustas volikogu viimases hädas pöörduda otse peaministri poole.

“Praeguse seisuga vajaks vald 1,35 miljonit krooni, et aasta lõpuni välja tulla,” märkis Hanila vallavanem Arno Peksar. Kui keskkonnaministeerium ei saa mingil põhjusel ikkagi kaevandustasu maksta, siis loodab vallavanem toetusele valitsuse reservfondist.

Peksar loodab abi juba sel kuul ja otsust kiiremini kui seaduse järgi ette nähtu 30 päeva. “Novembri kulusid saame kuidagi detsembrisse edasi lükata, aga detsembris pole enam kuhugi taganeda,” ütles ta.

Hanila vald sattus majandusraskustesse keskkonnaministeeriumilt saamata jäänud kaevandusõiguse tasu pärast. “Saamata on pooleteist aasta tasu,” märkis Peksar.

Peksar lisas, et kui ta oleks teadnud juba aasta alguses, et ette nähtud kaevandustasu ei tule, oleks ta seda arvestanud ja leidnud võimaluse kokku hoida. “See olnuks raske, kuid võimalik,” märkis ta.

Nüüd on vald saanud küll teatise, et 107 000 krooni käesoleva aasta kolmanda kvartali tasu makstakse välja, kuid nii väike summa valda rahahädast ei päästa.

Hanila ei saa ka tulubaasi stabiliseerimise toetust, sest valla tulubaas pole tänavu nii palju vähenenud.

Lisatoetust saavad need omavalitsused, mille tulubaas on vähenenud üle 16,7 protsendi selle aasta kolme kvartali kokkuvõttes mullusega võrreldes.

Tagasi artiklite lehele