Sisukaart

Fotode kasutamine ainult autori loal ja viitega allikale.

Veebimeister
webmaster@virtsu.ee

Uuendatud
5.06.2024

Raplamaa külavanemad Virtsus

Jüri Mõniste MTÜ Virtsu Arenguselts, Kulno Kesküla MTÜ Virtsu Arenguselts

14. detsember 2022

Laupäeval, 19. novembril oli suur rõõm taaskord külalisi võõrustada Virtsus. Seekord tulid külalised MTÜ Raplamaa Külade Liidust, et üheskoos Virtsus ringi vaadata ja mõtteid vahetada teemal “Jätkusuutlik küla – koostöö omavalitsuste, ettevõtete ja kogukondade vahel”. 

“Sellised külaskäigud on igati õigustatud, isegi rohkem kui piiri taga käia, selgitab külalistele ringkäiku teinud Jüri Mõniste. “Lähinaabritel on tavaliselt probleemid ja rõõmud ühesugused. Saime ühiselt aru, et Eesti Vabariigi uue tulekuga hooga alanud külaliikumine on momendil ehk veidike madalseisus, sest kogukondade eestvedajad on vanaks saanud ja nooremad ei soovi teiste alustatud tööd jätkata. Noori aktiivseid inimesi napib nagunii maakohtades ja need vähesedki tahaksid ikka alustada päris puhtalt lehelt.”

Seltsi liige Kulno Kesküla jagab oma muljeid: “Raplamaalased soovitasid oma kogemuse põhjal kasvatada Lääneranna vallas rohujuure (külade ja külakondade) tasemel koostööd, et siis selle pealt kasvatada väge ka vallaga suhtlemisel ning seal kogukondliku koostöötegevuse aktiveerimiseks ja kogukondade mõju tugevdamiseks valla otsustusprotsessides. Nemad on loonud volikogu juurde kogukonnakomisjoni ja kogukondade esindajatest koostöökoja. Nii et Eestis on häid koostöö näiteid küll.”

Õppereisi toetas Kohaliku Omaalgatuse Programm

Fotod: Martin Vällik

Tagasi artiklite lehele