Sisukaart

Fotode kasutamine ainult autori loal ja viitega allikale.

Veebimeister
webmaster@virtsu.ee

Uuendatud
10.05.2024

Rohelise Energia joonistusvõistlus on selleks korraks lõppenud

20. november 2002 roheline.energia.ee

Ilusaid pilte saabus meile üle ootuste palju – suur tänu kõikidele lastele, kes meile oma joonistused saatsid, samuti täname kõiki õpetajaid ning lapsevanemaid, kes oma hoolealuseid ses osas aitasid.
Joonistusvõistluse Zhürii valis välja 50 tööd, mis said auhinna. Nende hulgas olid ka neli õpilast Läänemaalt: Andra-Liis Junker (Metsküla põhikool), Maila Alpius (Kõmsi Algkool), Meelis Kärner (Virtsu põhikool) ja Karmel Nilov (Lihula Gümnaasium). [Kati Kurig – Läänemaa Portaal]

Vaata võitjate nimekirja.

Maila Alpius (Kõmsi Algkool) “Virtsu Tuulepark”

Valik auhinnatud töödest
Roheline Energia on Eesti Energia, Eestimaa Looduse Fondi ja sadade toetajate kaasabil käivitatud osalussüsteem taastuvenergia toetuseks ning propageerimiseks.

Rohelise Energia ostjad tarbivad tuulest ja veest toodetud elektrienergiat ning toetavad taastuvate energiaallikate laialdasemat kasutamist. Rohelise Energia müügist saadud tulude abil renoveeriti Eesti suurim hüdroelektrijaam Linnamäel, mis alustab tööd 2002. aasta lõpul. (Vaata pilte!)

1. oktoobril, kell 16.00 hakkas tööle Eesti esimene kaasaegne taastuvenergiat tootev tuulepark – Virtsu Tuulepark. Tuulikute generaatori käivitas Eesti Vabariigi president Arnold Rüütel.

Tuulepargi kolmest tuulikust kaks kuuluvad Saaremaa ettevõttele Roheline Ring ning üks Eesti Energiale, viimane on Eesti Energia esimene Rohelist Energiat tootev tuulik. Tuulepargi rajamist toetasid abirahadega Saksa Majandus – ja Tehnoloogiaministeerium summas 6,5 mln krooni ning Eesti Regionaalarengu Sihtasutus summas 100 000 krooni. Kokku investeeriti tuulepargi rajamisse 36 mln krooni. (Vaata pilte!)

Osa taastuvenergia müügist saadud rahast läheb Eestimaa Looduse Fondile, kes finantseerib saadud summadega looduskaitse, loodushariduse ja säästva arengu projekte.

Rohelise Energia märgi võid leida Rakvere Kerge toodetel, Aura mahladel, Gruuvi limonaadijookidel, Felixi Formeer majoneesidel ning Plaines joogiveel, Pereleiva toodetel, AS Vilma toodetel, Balsnack´i ja Santa Maria toodetel.

Rohelise Energia märgiga toodete valmistamisel on kasutatud loodushoidlikku taastuvenergiat. Valides sarnase hinna ja kvaliteediga toodete hulgast just Rohelise Energia märgiga kauba, toetad Rohelise Energia projekti ning aitad seeläbi hoida elukeskkonda terve ja kindlana nii enda kui ka tulevaste põlvede jaoks.

Tagasi artiklite lehele