Sisukaart

Fotode kasutamine ainult autori loal ja viitega allikale.

Veebimeister
webmaster@virtsu.ee

Uuendatud
16.04.2024

Rõustes rajatakse tuuleparki

11. august 2005 Maaleht

Läänemaale Hanila valda Rõustesse rajatakse tuuleparki. Tuulejõujaamad pandi püsti juulis, praegu käib seadmete häälestamine, millele järgneb elektrienergia proovitootmine. Tuulepargi avamise pidu on septembris.

Rõuste tuulepark on saarlaste ettevõtte Roheline Ring OÜ teine tuuleenergeetikaprojekt Hanila vallas. Esimese tuulepargi rajas firma kolm aastat tagasi Rõustest kümmekonna kilomeetri kaugusele Virtsu külje alla.

Rõuste tuulepark on nelja riigi tuuleenergeetikute ja ehitajate koostöö vili. Tuulejõujaamad osteti maailma ühelt oma ala tipptegijalt – Saksa firmalt Enercon GmbH, kes on ühtlasi peatöövõtja. Alltöövõtjad valiti Eestist, Lätist ja Soomest.

Tuulepark koosneb neljast tuulejõujaamast E70, igaüks nimivõimsusega 2 MW. Tuulepargi koguvõimsus on seega 8 MW. Rõuste tuulepargi maksumuseks kujuneb 138 miljonit krooni. Kapital on peaasjalikult kodumaine, pargi ehitamist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Rõuste tuulepark kujuneb oma 85 meetri kõrguste tuulejõujaamadega veelgi pilkupüüdvamaks kui Virtsu tuulepark, mille jõujaamad on 63 meetrit kõrged.

Ühtaegu laieneb Eesti Energia Rõuste alajaama. Nii tagatakse tuuleenergeetikaettevõtetega sõlmitud liitumislepingute täitmine, teisisõnu tuulest toodetava elektrienergia toimetamine tarbijateni. Ka võimaldab laiendatud Rõuste alajaam parandada Saaremaa varustamist elektrienergiaga. Järgmisel aastal tahab Roheline Ring rajada tuuleenergeetikasõbralikku Hanila valda veel ühe tuulepargi. See tuleb Virtsu.

Tagasi artiklite lehele