Sisukaart

Fotode kasutamine ainult autori loal ja viitega allikale.

Veebimeister
webmaster@virtsu.ee

Uuendatud
5.06.2024

Sadamatesse pargitud autod jäid jäävangi

19. veebruar 2008 SL Õhtuleht

JÄÄTUNUD: Virtsu sadamas kattus Toyota Avensis kümmekonna sentimeetri paksuse jääkihiga.
Foto Viljar Rohula

Suur oli kahe Saaremaa Laevakompanii töötaja üllatus, kui nad läksid oma möödunud nädalal Kuivastu ja Virtsu sadamasse kai äärde pargitud autosid võtma. Masinad olid maa külge külmunud ja ligi kümnesentimeetrise jääkihi alla mattunud.

“Regulal mehaanikuna töötav vene keelt kõnelev mees ei osanud oma autot nähes muud öelda, kui j**tvajumat,” meenutab Virtsu sadama ülevaataja laevatöötaja ehmatust. Vanaldase Toyota Avensise lahtisulatamiseks tuli appi võtta kuum vesi.

“Eks auto oli otsapidi olnud liiga kai ääres ja tuuleiilidega lõi vesi autole peale. Kerge külm aga jäätas vee kiiresti,” selgitab sadama ülevaataja. “Kokkuvõttes autoga midagi eriti hullu ei juhtunud, sõidab ikka edasi.”

Hullemini läks parvlaeva Ofelia teenindustöötajal, kelle Ford Mondeo kattus möödunud reedel Kuivastu sadamas kai ääres samamoodi paksu jääkihiga. Sõiduk saadi alles eile jäävangist kätte.

“Auto oli üleni jääkupli all. Maa küljes kinni,” ütleb Kuivastu sadama ülevaataja. “Alt kangiga lõhuti pakse jäätükke, ülalt sulatati kuuma veega. Lõpuks sai omanik auto kätte ja viis ta ära.”

Mõlemad autod olid pargitud kohta, kus seda ei tohiks.

Virtsu ja Kuivastu sadama töötajad ütlevad, et taolisi juhtumeid on ka varem olnud. Autoomanikud ei peaks oma masinaid kai serva jätma. Kindel, et talviti on need pärast jääkoore all.

Vaata ka: Valesti parkinud auto külmus kai külge kinni

Tagasi artiklite lehele