Sisukaart

Fotode kasutamine ainult autori loal ja viitega allikale.

Veebimeister
webmaster@virtsu.ee

Uuendatud
10.05.2024

Suur veteranide juubeli jalgpallimäng Lihulas, kus ka Virtsu spordimehed kaasa löövad

Jaanus Getreu, Lõuna-Läänemaa JK juht

17. aprill 2024

On just õige aeg hakata planeerima suveüritusi ja kalendrisse kirja panema tähtsate ürituste kuupäevi. Üheks selliseks peaks saama kindlasti Lihulas, viiendat suve toimuv kohalike spordiveteranide jalgpallimäng. See on spordiüritus, mis Lihula gümnaasiumi staadionile igal aastal toonud väga palju pealtvaatajaid ja kaasaelajaid. On ju ääretult tore näha sporti tegemas mehi, kes 40-50 aastat tagasi samal platsil sportisid ja kes sellelt staadionilt ka suurde sporti hüppasid. Igal aastal on jalgpalli mänginud veteraniseisuses sportlased, kes oma kooliajal Lõuna-Läänemaale suurt au tõid. Palliga on hullanud nii Eesti kergejõustikumeistrid, Eesti Koolispordi Liidu korvpallimeistrid, vabariigi tasemel korvpallurid ja motosportlased ning paljude teiste spordialade kunagised tasemel tegijad. Ja ikka need meie omad poisid, kellega koos koolis käidi ja kellega kohalik rahvas taas niimoodi kohtub. Spordiveteranid on Lihulast, Virtsust, Vatlast ja mujalt.
Sellel aastal on tegu aga juubelimänguga. Nii võtab ürituse korraldaja, Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi nõuks pakkuda midagi erilist. Seda nii veteransportlastele kui ka pealtvaatajatele. Augustikuu 17. päeval, algusega kell 18.00 ristavad Lihula staadionil sõbralikus jalkalahingus mõõgad meie spordiveteranide ja Lääneranna Vallavalitsuse jalgpallivõistkonnad. Alati on nimetatud mängudega kaasas käinud ka väikene reegel. Veteranide pallimängust on tohtinud osa saada sportlane, kes on mängu toimumise aastal vähemalt 45-aastane. Juubelimängus kaasab reegel ainult spordiveterane, vallavalitsuse võistkonnas tohivad mängida sportlased, kellel vanust ka vähem. Ühesõnaga, veteranid on veteranid, vallatöötajad siis just nii vanad, kui sellel päeval on. Kõikidele mängijatele jagatakse ennem mängu spetsiaalne mängusärk, kus siis seljal mängija nimi ja nime all tema vanus mängupäeval. Veteranide võistkonnas on igal aastal kaasa teinud selle võistkonna raudvara Aivo Männik. Nii teeb seda ta ka nüüd: “See on vägev üritus ja olen kohal”. Lääneranna vallavanem Ingvar Saare on samuti ootust täis: “See on hea mõte ja äkki õnnestub mul endal ka platsile joosta.” Kohtunikuna mõistab õigust samuti Lihulast tippjalgpalluriks sirgunud Rocco Mõtt. 

Igal aastal on vägeval jalkapäeval olnud ka meelelahutust. On esinenud kooliansamblid, rahvale on pakutud retrodiskot. Sellel aastal saame me kõik osa aga millestki erilisest. Lavale astub legendaarne ansambel “Propeller”! Just neil on ju jalgpalliga suur ja igavesti ajalukku minev seos. Kindlasti on ka nüüdses mängus murule jooksmas mehi ja pealtvaatajate seas inimesi, kes mäletavad septembrit ja aastat 1980. Propelleri kontsert 6000 pealtvaataja ees Kadrioru staadionil, kui jalgpalli sõprusmängus kohtusid Eesti Televisioon ja Eesti Raadio. Ja mäletavad ka seda, mis seal juhtus.. Ansambli manager ja kitarrist Ain Varts on ootust täis: “Oleme Lihulasse tulekuks valmis, ansambel ootab seda üritust.”
Kõik spordi- ja rokisõbrad, kohtume 17. augustil kell 18.00 Lihulas.

Tagasi artiklite lehele