Sisukaart

Fotode kasutamine ainult autori loal ja viitega allikale.

Veebimeister
webmaster@virtsu.ee

Uuendatud
12.07.2024

Tele2 püstitas oktoobris 19 uut levialajaama

6. november 2007 Äripäev

Eesti suuruselt teine mobiilsideoperaator Tele2 käivitas oktoobris kokku 19 uut levialajaama, millest kuus on ülikiiret andmesidet võimaldavad kolmanda põlvkonna jaamad.

Uued 3,5G jaamad paigaldati Tallinnas Põhja-Tallinnasse, Marja tänavale, Viru tänavale ning Mustamäele, lisaks avati esimesed 3,5G jaamad Narva kesklinnas ja Paides.

Tele2 3,5G võrk võimaldab maksimaalset andmeedastuskiirust 3,6 Mbit/s, mis on võrreldav ADSL-ühenduse kiirusega ning 50 korda kiirem GPRS-ühendusest. Tele2 on avanud 3,5G võrgud Tallinnas, Narvas, Pärnus, Haapsalus, Kuressaares, Paides, Virtsus, Viimsis ja Laagris.

Lisaks paigaldati Tallinnasse kolm GSM-levialajaama Betooni, Armatuuri ja Paneeli tänava piirkonda; Viru tänava piirkonda, ja Kopli piirkonda.

Ida-Virumaal lisandusid uued jaamad Vasknarvas ja Püssis, Läänemaal Haapsalu lähistel Uuemõisas ja Risti-Virtsu maantee ääres Kullamaal. Samuti lisandus uus jaam Prangli saarele.

Tartumaal lisandus uus jaam Tallinna-Tartu maantee ja Tartu ringtee ristumise piirkonnas, samuti Tallinna-Tartu maantee ääres Adaveres ning Tartus Ihaste linnaosas.

Lisaks veel käivitusid uued jaamad Vihula vallas Lääne-Virumaal ja Järvakandi lähistel Pärnu maakonnas.

Tele2 on käesoleval aastal levi täiustatud ligi 80-s paigas üle Eesti.

Tele2 turundusdirektori Kristjan Seema sõnul võttis Tele2 kaks aastat tagasi eesmärgiks püstitada vähemalt iga nädal uus levialajaam. “Viimasel kahel kuul oleme suutnud tempot veelgi tõsta ning kahe kuuga on Tele2 püstitanud 30 uut levialajaama. Nagu Sideameti poolt läbi viidud uuringud näitavad, on kõigi Eesti operaatorite leviala katvus ja võrgukvaliteet võrdsustunud ning viimaste komakohtade võitmiseks tehtavad investeeringud saavad olema kõige enam pingutust nõudvamad,” kommenteeris Tele2 Eesti turundusdirektor Kristjan Seema.

Eesti suuruselt teine mobiilsideoperaator Tele2 Eesti AS kuulub üle-euroopalisse Tele2 telekommunikatsiooniettevõtete kontserni, mis pakub teenuseid 25 miljonile kliendile 17 riigis. Eestis osutab Tele2 mobiiltelefoniteenust 500 000 kliendile. Tele2 eesmärk on pakkuda parima hinnaga kvaliteetseid mobiilsideteenuseid nii era- kui äriklientidele.

Tagasi artiklite lehele