Sisukaart

Fotode kasutamine ainult autori loal ja viitega allikale.

Veebimeister
webmaster@virtsu.ee

Uuendatud
10.05.2024

Tiitlid parimatele koolmeistritele

Malle Pajula

30. september 1998 Eesti Päevaleht

Pühapäeval, õpetajate päeval, antakse 27 oma maakonnas silma paistnud pedagoogile Aasta Õpetaja tiitel. Virtsu põhikooli direktor Mart Leiumaa (64) on üks kuuest premeeritud meesõpetajast. “Enne kooli tulekut pidasin meremehe, õhulaevastiku insener-mehaaniku ja Virtsu Kaluri esimehe ametit. Sel aastal sain eksternina ka tööks vajaliku õpetajakutse,” ütles üle kümne aasta koolis töötanud Leiumaa.

Leiumaa sõnul on ta kõiki koolis veedetud aastaid nautinud. “Olen kogu aeg lapsi tagant utsitanud, ehk selle eest tiitli saangi,” muheles Leiumaa, kelle viieaastane direktoriks olemise aeg saab tänavu ümber.

Koolijuht oleks meelsasti oma tiitli mõnele noorele õpetajale andnud, sest nemad vajavad vanematest ja kogenumatest enam tunnustust. “Loomulikult annab aasta õpetajaks olemine au ja tähelepanu ning kindlustab tulevikku, kuid mina, vana inimene, olen elu jooksul juba palju autasusid näinud,” ütles Leiumaa.

Koolijuhi sõnul püüab ta veel järele jäänud direktoriks oleku aja jooksul teha kõik, et Virtsu kooli ilusamaks muuta. “Eestlastel pole palju maavarasid. Meie varaks on see, mida suudame koolis lastele pähe panna. Kui teeme seda viletsates ruumides ja halbade õpetajatega, jääme vaesemaks,” ütles Leiumaa.

Tartu 35. lastepäevakodu Krõll juhataja asetäitja õppe- ja kasvatustöö alal Helve Reismann (57) on ainus tiitli saav lasteaednik. “Tiitel annab mulle teadmise, et minust hoolitakse. Ilmselt saan preemia enda ea kohta aktiivse tegutsemise eest, sest tegelen ka oma lasteaia näitetrupiga ja annan koolituskursustel tunde,” ütles Reismann.

Tagasi artiklite lehele