Sisukaart

Fotode kasutamine ainult autori loal ja viitega allikale.

Veebimeister
webmaster@virtsu.ee

Uuendatud
10.05.2024

Tuulepark sai nurgakivi

Kaire Korpe

17. august 2002 Lääne Elu

Tuulepargile panid nurgakivi ministrid Liina Tõnisson ja Toivo Asmer, Eesti Energia peadirektor Gunnar Okk, Hanila vallavanem Arno Peksar, Tullio Liblik ja Ants Ink Rohelisest Ringist.
Foto: Arvo Tarmula

Rohelise energia tarbimise lepingu allkirjastamine Virtsus. Eesti Energia peadirektor Gunnar Okk, majandusminister Liina Tõnisson ja regionaalminister Toivo Asmer.
Foto Arno Peksar

Teeviit enne Virtsu sadamat teavitab, et peagi kerkib mere kaldale Eesti esimene moodne tuulepark, kus toodavad rohelist energiat kolm tuulegeneraatorit Saksamaalt.
„Üks samm loodust hoidva riigi suunas on taas astutud,” ütles majandusminister Liina Tõnisson. Tal oli hea meel, et tuuleparki toetab Eesti Energia, kes toodab energiat loodust saastates.

Kolmest tuulikust üks kuulub Eesti Energiale (EE). „Piirdume esialgu ühega,” ütles taastuvenergia direktor Martin Kruus. Kui keskkonnale mõju ei ole, tuult on rohkem kui prognoositud ja elektri omahind tuleb odavam, võib EE tuulikuid veelgi rajada.

Esialgu tahtis Eesti Energia püstitada katsegeneraatori Tallinna randa. „Linna vahel tuult polnud, aga siin on „jänes” merel,” osutas EE juhatuse liige Lembit Vali.

1999, mil Toivo Asmer sai regionaalministriks, olid esimesed külalised tema kabinetis energiatootjad, et arutada alternatiivenergia kasutuselevõttu. „See tundus mulle siis kahvatu plaan. Olen rõõmus, et eksisin,” kinnitas Asmer eile nurgakivi tseremoonial.

Kahe tuuliku omanik on Saaremaa OÜ Roheline Ring. Ühe tuuliku hinnaks tuleb umbes 12 miljonit krooni.

„Rõustes on Esimese maailmasõja–aegne lennuväli, ehk areneme sinna edasi,” lootis Rohelise Ringi üks omanik Ants Ink.

Eilseks olid valmis kolme tuuliku vundamendi alused. Tuleval kuul paigaldatakse Saksa Enerconi tänavu valminud tuulikud, mis peaksid energiat tootma oktoobris. Ehitus maksab 36 mln kr.

Tagasi artiklite lehele