Sisukaart

Fotode kasutamine ainult autori loal ja viitega allikale.

Veebimeister
webmaster@virtsu.ee

Uuendatud
12.07.2024

Viire ületas Suure väina 30 000 korda

Ahto Jakson

14. oktoober 2009 Meie Maa

Pühapäeva õhtul oma viimase reisi Kuivastust Virtsu teinud parvlaev Viire jõudis kümne aasta jooksul Suure väina ületada ligi 30 000 korda.

Viire hakkas mandri ja Muhu vahet sõitma 1999. aastal. Selle ajaga on ta suutnud üle väina vedada 1,5 miljonit autot ja ligikaudu 4 miljonit reisijat. AS Saaremaa Laevakompanii tegevjuhi Tõnis Rihvki sõnul muutis Viire arusaamist laeva suurusest ja väina ületamise kiirusest.

“Viire lahkus, sest seoses lepingu lõppemisega sai täis tema teenistusaeg. Kuna Viire ei ole jääklassi alus, ei ole seda üle talve mõistlik pidada,” ütles Rihvk Eesti Rahvusringhäälingule.

Kevadel peaks Virtsu-Kuivastu liinile tulema uus praam, mille pikkus ja laius ületab pisut Viire parameetreid. Võrreldes Harilaiuga võttis Viire peale viis korda rohkem sõidukeid, kuid tarbis sealjuures sama palju kütust kui väike alus.

“Kui järjekord hakkas jõudma Kuivastus vana kõrtsi juurde, siis see autode kogus mahtus meile ühe korraga peale,” ütles Viire kapten Viktor Rohtla. Viirel ei ole rooli ega tüüri ning aluse juhtimine käib kangide abil. Praamil pole selgelt eristatavad ei ahter ega vöör ning puudub mootoriruum. Mürisevad mootorid asuvad tekil.

Tagasi artiklite lehele