25.04.2024

Virtsu 5. Merepäevajooksul meie jooksjad väga edukad

Jaanus Getreu, Lõuna-Läänemaa jalgpalliklubi treener

8. juuli 2023

Virtsus oli laupäeval, 8. juulil taas jooksupidu. Toimus Virtsu 5. Merepäeva 10 kilomeetri maanteejooks. Ja nagu ikka ei joostud ainult 10 kilomeetrit, vaid toimus ka noortele mõeldud 5. kilomeetrine distants. Virtsu Merepäevajooks on leidnud kindla koha jooksjate kalendris. Meile tuleb igal aastal jooksma väga palju spordisõpru. Tänavune juubelijooks oli aga väga eriline. Protokolli läks koguni 81 jooksja tulemused. Nii palju ei ole meie jooksust varem osavõtjaid olnud, eelmine rekord löödi üle koguni 20 jooksjaga. Nagu ikka, kirjutame me siin uudistes just enda noortest lähtuvalt, kuid täna toome ära ka kõik meie täiskasvanute tulemused. Lääneranna vallast käis rajal 22 jooksjat, neist noori oli tervenisti 10. See on väga rõõmustav. Kui jooksust võttis kokku osa 81 sportlast, siis raja kõrval, stardis, finišis elas neile kaasa kaugelt üle saja inimese. Seega oli meil täna jooksupeost osalejaid üle 200 spordisõbra.

Esimesena saidki rajale meie noored. Neid astus rajale 23, rohkem kui kunagi varem. Olime suures ootuses just oma jooksjaid jälgides. Meie noorjooksjad on kevad-suvel näidanud head minekut ja nii tüdrukutelt kui poistelt ootasime tublisid tulemusi. Noortejooks oligi nagu kahes osas, need kes läksid jooksma tulemust ja need spordisõbrad, kellele see 5 kilomeetrine ring oli ehk elu esimene. Kõigepealt jõudis 5 kilomeetriselt distantsilt 17-aastane Hendrik Veltri. Tema jooksis väljaspool arvestust ja korraldajad lubasid tal seda teha. Rajalt tuli aga  info, et meie Sten Martin Viidemaa ei jää kõvale jooksumehele palju maha. Ja juba paistiski Sten koolimaja nuka tagant. Talle omaselt tegi ta veel vägeva lõpukiirenduse ja suure aplausi saatel saabus finišisse ajaga 18.52,4. Ta lõi oma möödunud aasta võiduaja koguni 48 sekundiga üle ja võitis poiste jooksu. Teisena saabus Tallinna JK Kalev jalgpallur Uku Mesila, kes kaotas Stenile 24.4 sekundit. Ja siis saabus poistejooksu kolmandana Henry Kurnim. Meie Henry oli teinud väga sitke jooksu ja sai ajaks 23.28,7. Ka temale oli see isiklik rekord. Taavi Tiidussalu saabus neljandana, talle ajaks 24.14,4. Poiste jooksu viies oli meie Karl-Markus Kärp. Temale näitas finišikell 25.13,6. Seega pääsesid neli meie jooksjat kuue sekka. Väga tublid olid veel meie väike jalkapoiss Marten Saun, kes lõpetas kõrge 9. kohaga, ajaga 33.30,5. Kardo Saun sai 36.44,5 tubli 10. koha.

Tüdrukute jooksus oli taas väga tubli ja lõpetas jooksu teisena Virtsu tüdruk Kertu Kesküla. Talle mõõdeti ajaks 25.09,3. Kertu Kärp Lihulast  jooksis ennast neljandaks ajaga 26.26,8. Väga suur rõõm on aga väikese Virtsu tüdruku, Liz-Sandra Hani üle. Väikene jooksusõber tuli finišisse ajaga 28.53,3. Ta saavutas sellega viienda koha. Mary-Helena Veerits oli 11. koha omanik, ajaga 51.32,3.

Tähelepanuväärne on see, et noortega läks rajale 86-aastane jooksulegend Arvo Asu. Ta jooksis noortega 5 kilomeetrit ja saabus finišisse ajaga 51.30,8.

Täiskasvanute jooksus olid meie valla esindajad samuti väga tublid. Naistest oli valla parim ja üldkokkuvõttes kümnes Mariliis Pikkar. Ajaks talle 49.48,4. Anna-Pauliina Aavik tuli kaheteistkümnendana. Talle mõõdeti tulemuseks 50.29,0. Kuueteistkümnendana tuli Lihula sportlane Evelin Engel-Lepp, ajaks talle 59.14,4. Minna Veedler, Poansest sai ajaks 59.14,5 ja oli 17. koha omanik. Virtsu jooksja Sandra Sumberg saavutas 19. koha ajaga 63.09,4. Ema ja tütar, Virtsu jooksjad Eliise Peegel ja Anneli Peegel tulid finišisse 22 ja 23-na. Ajad neile 78.36,3 ja 78.38,3.

Meie valla parim meesjooksja oli Lõpe sportlane Madis Mihklepp. Kokkuvõttes oli ta kümnes, ajaks 39.04,8. 20. koha sai Lihula kooli kehalise õpetaja Ants Erik Assmann, tulemusega 45.11,0. Kinksi Külaseltsi esindajad Laur Oberscneider oli 29, Madis Oberschneider 30 ja Raul Oberschneider 31. koha omanik. Vendade ajad: 59.14,3-59.14,5- 78.38,3.

Lisaks läbis kõndides distantsi Tereesa Lepp.

Virtsu 5. Merepäevajooksu korraldajad tänavad kõiki jooksu toetanud ettevõtteid ja ettevõtjaid. Eriti suur tänu Lääneranna Vald ja Virtsu Kool. Lisaks aitäh vabatahtlikud! Kohtume kuuendal Virtsu Merepäevajooksul 2024. aastal!

Fotol Meie noorjooksjad Virtsu 5.Merepäevajooksul.