Sisukaart

Fotode kasutamine ainult autori loal ja viitega allikale.

Veebimeister
webmaster@virtsu.ee

Uuendatud
5.06.2024

Virtsu Arenguselts tähistas 20. juubelit

Maris Raudsepp

9. mai 2024

Aprilli viimasel pühapäeval kogunesid Virtsu Arenguseltsi liikmed, sõbrad ja toetajad Virtsu rahvamajja pidulikule konverentsile. Konverentsiga tähistati seltsi 20. tegevusaastat.

Esmalt andis juhatuse esimees Jüri Mõniste ülevaate, mida aastate jooksul on Virtsus tehtud. Üheskoos on ikka väga palju panustatud sellesse, et Virtsus oleks hea elada. Tegemistest ja toimetamistest on seltsil kogunenud nii palju huvitavat materjali, et ehk õnnestub kunagi need ka raamatuks koondada.

20. aasta jooksul on esitatud paarsada suuremat ja väiksemat projektitaotlust. Viimaste aastate põhiprojekt on olnud Virtsu mõisatall, et sellest luua moodne kogukonna hoone. Tänaseks on juba ilmet võtnud talligalerii ja muuseumi varahoidla, aga tööd jätkub veelgi.

Seejärel andis Virtsu kodulehest ülevaate Mart Mõniste, kes on kodulehe looja ja pikaajaline toimetaja. Virtsu kodulehe esimene versioon sai avalikuks juba 6. jaanuaril 2001. aastal. Koduleht on kõik need aastad aktiivselt tegutsenud, uudiseid ning infot jaganud. Vahepeal tuli kodulehe tehnilist versiooni tervikuna uuendada, sest tehnika areng nõudis seda.

Seejärel rääkis ajaloolane Madis Maasing Virtsu kirjalikust esmamainimisest, Virtsu linnusest ja mõisast. Muusikat tegi siit kandist pärit lõõtsakuningas Juhan Uppin.

Meie pidulikku konverentsi austas oma kohalolekuga Vabariigi valvur Ivan Orav isiklikult. Ürituse korralduse ja kohvilaua eest hoolitses Pidupäev OÜ. Konverentsi korraldamist toetas Lääneranna Vallavalitsus.

Aitäh kõigile heade soovide eest ja tegutseme toimekalt edasi!

Ürituse fotogalerii

Tagasi artiklite lehele