Sisukaart

Fotode kasutamine ainult autori loal ja viitega allikale.

Veebimeister
webmaster@virtsu.ee

Uuendatud
5.06.2024

Virtsu Arenguseltsi uus kultuurijuht

Raul Targamaa

26. juuli 2019

Töötasin kunagi Virtsu Kaluri klubis kunstilise juhina, kutsusin ellu mitmeid kollektiive, näiteks meeskoori ja naisansambli. Organiseerisin esimest kaluritepäeva (merepäeva) 1967. aastal. 1969. aastal kolisin Raplamaale, kuid veel 10 aastat (aastani 1982) juhendasinkohalikku Virtsu Kaluri kapelli „Viire“. Peale seda olin Kõmsi kapelli eestvedajaks. Edasi viis elu mind Rootsimaale. Elasin seal 25 aastat väikeses linnas Järnas. Rootsis olin esimesed 10 aastat tööõpetuse õpetaja ühes lastekodus, 15 aastat töötasin piimatööstuses, kus tegin juustu, jogurtit, piima, kohukesi.

Olen pilli- ja laulumees, mängin akordionit, veidi ka klaverit. Esinenud olen paljudes kohtades, sealhulgas jõulukontsertidega nii Rootsi kirikutes kui Tallinnas Rootsi Mihkli kirikus. Mulle meeldib laulda erinevaid aariaid. Mitmeid kordi olen osalenud lauluvõistlusel „Seeniorlaul“ ning need enamasti ka oma vanuserühmas võitnud või esimese kolme hulka kuulunud.

Virtsu Arenguselts kutsus 2017. aastal kõiki endiseid Virtsu kultuuritöötajaid, sealhulgas ka mind, 50. merepäeva juubelipeole. Sellest ajast alates olen Virtsuga rohkem seotud ja nüüd on seejälle minu elukoht.1. augustist alustan tööd Virtsu kultuurielu edendajana.

Raul Targamaa

Tagasi artiklite lehele