Sisukaart

Fotode kasutamine ainult autori loal ja viitega allikale.

Veebimeister
webmaster@virtsu.ee

Uuendatud
10.05.2024

Virtsu – Arukas küla

Maris Raudsepp

16. juuli 2020

Virtsu alevik võttis osa Arukate külade üleeuroopalisest konkursist ja osutus valituks!

Tegemist on Euroopa Komisjoni initsiatiivil loodud rahvusvahelise konkursiga “Smart Rural 21”, mis annab võimaluse väikestel kogukondadel üle Euroopa osa saada põnevast arenguprogrammist. Programmi eesmärgiks on tutvustada Euroopa maapiirkondi, anda tõuget nende majanduse ja arengu elavdamiseks.

Konkurss pälvis Euroopas suurt tähelepanu ning ühtekokku esitati üle 700 taotluse, millest 14 Eestist – Kõduküla, Kohtla-Nõmme, Kose-Uuemõisa, Lähkma-Saunametsa, Linnamäe, Lohusuu, Paide, Peedu, Saaremaa, Ulila, Luunja, Virtsu, Võsu ja Lääne-Harju piirkond.

Eestist sai programmi Virtsu alevik, kes pääses 16 hulka ning seega on Virtsule tagatud projekti poolt kõik tugitegevused.

Ees ootab 1,5-aastase erinevatest moodulitest koosneva Arukate külade arenguprogrammi loomine, õppereisid, mentortugi ja rahvusvaheline koostöö. Kõik selleks, et muuta Virtsu atraktiivseks nii kodumaistele kui välisturistidele, tekitada juurde arukaid ja nutikaid lahendusi ettevõtluse meelitamiseks ning säilitada elu maapiirkonnas.

Programmi raames on võimalik Virtsu kogukonnal omandada laiaulatuslikke ekspert-teadmisi. Märksõnadeks on sotsiaalne innovatsioon, digitaalsete lahenduste kasutusele võtmine, võrgustike ja toimivate partnerluste loomine ning hoidmine, inimeste kaasamine, elanike juurde meelitamine piirkonda, elamumajandusega seonduv, kohaturundus.

Suur tänu Stanislav Nemeržitski, kes on üks selle projekti eestvedaja. Stanislav annab Virtsule hoogu juurde Virtsu Kooli direktori ametis ja Virtsu Arenguseltsi juhatuse liikmena.

Projektiga seotud partnerid on Euroopa Liit ja LEADER tegevusgrupid, Kodukant, maaeluvõrgustik, Maaeluministeerium, Sotsiaalministeerium, Eesti Linnade ja Valdade Liit. Esialgne hinnanguline eelarve 60 000 €.

Rohkem infot:
https://www.smartrural21.eu/
https://www.facebook.com/SmartRural21/

Tagasi artiklite lehele