Sisukaart

Fotode kasutamine ainult autori loal ja viitega allikale.

Veebimeister
webmaster@virtsu.ee

Uuendatud
12.07.2024

Virtsu ja Roomassaare sadam saavad videovalve

Mehis Tulk

6. oktoober 2004 Postimees

Euronõuetest tingituna paigaldab AS Saarte Liinid Roomassaare sadamasse ja Virtsu sadama kaubakaile aasta lõpuks videovalve.

Valvesüsteemi paigaldamist nõuab rahvusvaheline laevade ja sadamaalade turvalisuse koodeks, mis tugineb konventsioonile inimelude ohutusest merel. Kõik sadamad, kus toimub rahvusvaheline reisijate ja kaupade vedu, peavad vastama koodeksi tingimustele. Saarte Liinide sadamatest laieneb see Roomassaarele, Virtsule, Rohukülale ja Heltermaale.

Saarte Liinide projektijuht Anne Oolup rääkis, et nimetatud sadamatele on tehtud turvariskide analüüs ja koostatud sellest lähtuvalt turvaplaanid, millega riigifirma praegu sadamaid vastavusse viibki.

Muu hulgas peavad sadamad ellu rakendama laevade laadimise pideva jälgimissüsteemi. “Kindlasti peab olema inimvalve, aga soovitatakse täiendavalt ka videovalvet, millega peab kaasnema pildi salvestamine,” selgitas Oolup.

Kui teistes sadamates videovalve hetkel puudub, siis Roomassaares on see osaliselt olemas, kuid ei vasta turvakoodeksi nõuetele. Esialgu on Saarte Liinid kuulutanud välja riigihanke seadmete leidmiseks Roomassaare sadamale ja Virtsu sadama kaubakaile.

Oolup nentis, et Heltermaa ja Rohuküla sadamas on praegu aastased väljaveomahud veel väikesed, mistõttu esialgu piirdutakse seal inimvalvega. Kuid sarnased investeeringud tuleb edaspidi neiski sadamais teha.

“Igasuguseid nurgataguseid me ei jälgi,” täpsustas Oolup, lisades, et videovalve ei puuduta praegu parvlaevaliiklust.

Tagasi artiklite lehele