Sisukaart

Fotode kasutamine ainult autori loal ja viitega allikale.

Veebimeister
webmaster@virtsu.ee

Uuendatud
16.04.2024

Virtsu kool ostab kolm robotit

Kaie Ilves

21. veebruar 2014 Lääne Elu

Virtsu ja Metsküla kool said ainsate Läänemaa koolidena õppetöö elavdamiseks robotid.

Tegemist on kolme robotikomplektiga, millest saab ehitada kasvõi lemmiklooma ja seadistada ta vile peale kohale tulema, selgitas Virtsu kooli töö– ja tehnoloogiõpetuse õpetaja Jüri Mõniste.

Üks robotikomplekt koosneb legoklotsidest, ajust ja mootorist. Robotile saab külge panna valgus–, heli–, puute–, rõhu–, infrapuna–, temperatuuri jm andurid. Robotid liiguvad, hangivad ja töötlevad andmeid. „Ehitad roboti valmis ja saadad ta õuna kallale õunhapet mõõtma,” sõnas Mõniste. Robotite programmeerimine käib läbi arvuti. Mõniste sõnul on robotid kergesti monteeritavad, nii et sellega saavad hakkama isegi lasteaialapsed. Ühest komplektist saab ehitada kesmise rahakoti suuruse roboti, sõnas Mõniste.

Esialgu hakkavad Virtsu lapsed robotitega tutvuma huviringis. „Siis hakkame mõtlema, kuidas neid kasutada õppetunnis,” ütles Mõniste. Kolm robotit saabuvad Virtsu kooli tuleval nädalal.

Üks robotikomplekt ilma tarkvarata maksab 300 eurot. Kolm robotit koos tarkvaraga lähevad maksma 1700 eurot. Robotite ostu toetas ProgeTiigri programmi raames HITSA innovatsioonikeskus.

Tagasi artiklite lehele