Sisukaart

Fotode kasutamine ainult autori loal ja viitega allikale.

Veebimeister
webmaster@virtsu.ee

Uuendatud
16.04.2024

Virtsu kool tähistas juubelit

Andrus Karnau

14. detsember 2000 Lääne Elu

Virtsu põhikool tähistas teisipäeval kooli 60. aastapäeva, koolihariduse juubelipäeval Virtsu poolsaarel avas kool uhiuue võimla.

Lääne maavanem Jaanus Sahk ja Hanila vallavanem Arno Peksar lõid hõbedased naelad äsja lipuvabrikust tulnud koolilipu vardasse. “Kui tänapäeval ei lähe Virtsu tööstusettevõtetel nii hästi kui mõni aasta tagasi, tulevad hea koolihariduse toel uued investorid ja Virtsu head ajad jäävad kestma,” lausus Sahk.

Nende sõnade järel polnud vallavanem Peksaril muud lisada, kui Oskar Lutsu eeskujul: “Mis kinni ei jää, saab kinni löödud.” Meresinisel põhjal rõngasristi ja merelainega lipu õnnistas praost Tiit Salumäe.

Põhjalikult ettevalmistatud aastapäevaaktusel rääkisid Virtsu kooli ajaloost ja tänapäevast direktor Mart Leiumaa ning õpetaja Tiina Markus, tervituskontserdi andsid koolilapsed.

Aktuse peasündmus oli uue võimla avamine. Teraskarkassiga 400 m² suuruse võimla peaehitaja oli Saaremaa firma Lääne Ehitus. Firma juhataja Rein Kallas lausus, et koostöö vallavalitsuse ja kooliga sujus nelja ja poole aasta jooksul väga hästi. “Valla rahaliste võimaluste juures sai tulemus kõige optimaalsem,” ütles ta.

Virtsu koolihoone renoveerimine viie aasta jooksul ja uue võimla ehitus maksis kokku 9,3 mln kr. Pool sellest rahast tuli riigi-, pool Hanila vallaeelarvest. Peksari sõnul hindab ta kohalike ettevõtjate annetusi. Summad pole suured, mõnekümne tuhande ringis, kuid kohalikke võimalusi arvestades märkimisväärne. Virtsu koolimaja on kultuuri- ja spordikeskus kogu Virtsu asulale.

“Virtsu on ainus maakonnakool, mis on aastaid osa võtnud “Baltica” festivalist,” ütles Läänemaa kultuurijuht Marju Viitmaa. “Virtsu kooli eristab heal järjel muusikaõpetus, lapsed ei õpi mitte ainult valemeid-reegleid, vaid ka väga palju muud.”

Hanila muuseumi direktor Laine Vesker tutvustas poolsaare hariduselu aastapäevaks valminud Mart Leiumaa ja fotograaf Peeter Vissaku koostatud raamatut Virtsu ajaloost. Virtsu põhikoolis õpib 130 last, koolis töötab 14 õpetajat.

Tagasi artiklite lehele