Sisukaart

Fotode kasutamine ainult autori loal ja viitega allikale.

Veebimeister
webmaster@virtsu.ee

Uuendatud
5.06.2024

Virtsu kooli direktoriks konkureerib kolm meest

Kaire Korpe

17. detsember 2002 Lääne Elu

Virtsu põhikooli direktoriks kandideerivad Lihula eelmine vallavanem Paul Gill, Lihula gümnaasiumi kunagine direktor Tõnu Ots ja Vatla kooli direktor Olavi Vainu.
„Algus oli natuke hõredavõitu, aga praegu on kolm avaldust ja konkurss ikka toimub,” rõõmustas Hanila vallavanem Arno Peksar. Alles mõne päeva eest oli ta direktori konkursi pärast mures, sest laekunud oli vaid üks avaldus.

„Tahan loota, et direktor valitakse tuleval esmaspäeval,” lisas ta.

1998. aastast Lihula gümnaasiumis ajalooõpetajana töötanud Paul Gill pidi õpetajaameti jätma peaaegu aastaks, kui ta valiti Lihula vallavanemaks.

„Tahan teha täie südamega tööd, mis mulle meeldib,” kommenteeris Gill oma kandideerimist, „ja see on pedagoogitöö.”

Viis aastat Lihula gümnaasiumi direktor olnud Tõnu Ots on paar viimast aastat õpetanud Tallinna pedagoogikaülikoolis kasvatuspsühholoogiat.

„Virtsu on tugev kool, eelmine direktor on seal kõvasti tööd teinud,” kiitis Ots. Virtsu kooli juhtis kaheksa aastat hiljuti surnud Mart Leiumaa.

Kolmas kandidaat sadakonna õpilasega Virtsu põhikooli direktori kohale on Vatla põhikooli direktor Olavi Vainu.

Pärast ülikooli lõpetamist 1995 naasis Vainu geograafiaõpetajana oma kodukooli Vatlasse. Kolm aastat hiljem valiti ta direktoriks. Tuleva aasta suvel saab Vainul viis aastat direktoriametis täis ja siis korraldatakse direktori leidmiseks uus konkurss.

Vainu mõtleb koolivahetusele, sest tuleva aasta sügisest muutub praegu 9klassiline kool 6klassiliseks. „Mulle istub põhikooli juhtimine rohkem,” selgitas Vainu.

Vainu kinnitas, et ei jäta lahkudes endast maha tühja auku. Tema meelest on kooli õppealajuhataja direktori kohale sobiv kandidaat.

Tuleval esmaspäeval valib Hanila valla 6liikmeline komisjon Virtsu põhikoolile direktori.

Tagasi artiklite lehele