Sisukaart

Fotode kasutamine ainult autori loal ja viitega allikale.

Veebimeister
webmaster@virtsu.ee

Uuendatud
10.05.2024

Virtsu lapsed harjutasid vastuvõttu

Urmas Lauri

23. veebruar 2008 Lääne Elu, Delfi, Postimees

Virtsu kooli ja lasteaia lapsed tähistasid Eesti Vabariigi sünnipäeva kontsertaktusega Kõmsi rahvamajas.

Selle, et juba lasteaialapsed saaksid aimu, milline tunne on presidendi vastuvõtul riigipeaga kätelda, mõtles välja Virtsu kooli huvijuht Anu Mätas.

Esialgu pidi nn presidendi rolli mängima vallavanem, kuid ametikohustuste tõttu ei saanud ta laste peost osa võtta. Asendaja leiti Toompealt — Virtsu lasteaialapsi ning õpilasi kätles Eesti riigi nimel Lääne–Eestist riigikokku valitud reformierakondlane Lauri Luik.

“Soovisime, et lapsed saaksid proovida, mis tunne on kätelda nii suure seltskonna ees, elada omal nahal üle seesama, mida me pühapäeval telerist vaatame,” rääkis Virtsu lasteaia juhataja ning Virtsu kooli õppealajuhataja Airi Aavik.
Neljanda klassi poiss Martin Theo oli uhke: „Sain tervitada oma eelmise kooli kehalise kasvatuse õpetaja venda.” Noormees jõudis Lauri Luigeni tema sportlasest venna, kehalise kavatuse õpetaja Margus Luige kaudu.

Aktuse esimese osa sisustasid Virtsu lapsed rohkem kui tunni kestnud kontserdiga. Kontsert on Virtsu koolis korraldatud igal aastal, kuid tänavu oldi esimest korda pidupäeva Kõmsi rahvamajas tähistamas. Õppealajuhataja sõnul on Virtsu koolis väga palju pühendatud muusikale.

“Meil on väga tugevad muusikaõpetajad — Piret Leiumaa ja klaveriõpetaja Anu Kurm, ning lasteaia muusikaõpetaja Marje Tiido,” ütles Airi Aavik. Õppealajuhataja meenutas, et nende tütarlastekoor käis laulupeol ja saavutas päris kõrge kategooria.

Eesti Vabariigi aastapäevast on Virtsu lastele räägitud palju — sellele on pühendatud muusika– ja ajalootunde, lasteaialastel on aastapäevateemalised koduloominutid.

“Kõik, mida me räägime oma kodukohast, on ju Eesti Vabariigist rääkimine,” lausus Airi Aavik.

Virtsu lasteaias käib 19 last, koolis on 87 õpilast. Lapsi on küll vähe, kuid senikaua, kuni vallal on toetav suhtumine, pole ilmselt hirmu, et lasteaed lõpetaks tegevuse, arvab õppealajuhataja Aavik.

Tagasi artiklite lehele