4.09.2024

Virtsu Merepäeva jooksu tulemused. Rajal 12 meie jooksjat!

Jaanus Getreu, Lõuna-Läänemaa JK juht

16. juuli 2024

Laupäeval toimus Virtsus juba kuuendat aastat järjest Virtsu Merepäeva Maanteejooks. Oleme aastatega seda üritust täiendanud, kasvatanud ja eile, oma kuuendal võistlusel oli taas midagi uut pakkuda. Esmakordselt toimus eraldi lastejooks või õigem oleks öelda lastejooksud. Kokku oli kolme erineva vanusegrupi lastejooksud. Põhidistantsid aga nagu ikka, 5 kilomeetrit ja 10 kilomeetrit.

Lastejooksud algasid hommikul kell 10.30 ja tõid raja kõrvale väga palju kaasaelajaid ja rajale palju lapsi. Kokku osales kolmes lastejooksus 29 jooksusõpra. Väikesed, 1-3 aastased said joosta 50 meetrit ja teha seda vajadusel kas emme või issi käekõrval. 4-6 aastastele olime teinud raja, mis kulges ümber Virtsu Kooli jalgpalliväljaku, distants umbes 250 meetrit. Jooksus näitasid pisikesed välejalad sellist kiirust, et saime näha päris ehtsat võidujooksu. Täpselt sama oli ka 7-9 aastaste jooksus, kus noored sportlased pakkusid jooksu, kui alles lõpusirgel sai paremusjärjestus selgeks. Kõigile lastele olid täpselt võrdsed auhinnad ja magusa suutäie said kõik osalejaid. Lastejooksu viis läbi tubli lapsevanem Sandra Sumberg.

Noortejooks, mille pikkuseks endiselt 5 kilomeetrit tõi rajale kuni 16 aastased noored sportlased. Vägev on see, et siin saime oma noorte üle suurt rõõmu tunda. Viis kilomeetrit on selline jooksumaa, mis ühtepidi nõuab juba konkreetset treenitust, teistpidi saab noor spordilaps sellise jooksumaa läbimisega suurepäraselt hakkama ja just sellisest jooksust võibki saada jooksupisiku. Seega, lapsed, kes treenivad jooksu ja lapsed, kes alustamas ja huvitumas jooksust said kokku ja tegid uhke spordivõistluse. Poistest kuulus esikoht meie sportlasele. Henry Kurnim parandas oma isiklikku marki ja sai võiduajaks 23.24,8. Henry oli äsja haige, pidi vahele jätma Pärnumaa Aastajooksu etapi, kuid nüüd oli kenasti taastunud ja viis esikoha koju. Kolmas oli meie noorjalgpallur Rannel Kalinovski. Äsja teise klassi lõpetanud noor spordilaps on väga mitmekülgne ja julge, võtmaks ette ka selliseid jooksudistantse. Muide teisipäeval läbis ta trennimõttes Pärnus 3000 m rannajooksu etapi. Kuuenda koha sai Rico Laht. Virtsu spordipoiss läbis jooksumaa ajaga 49.25,2. Rico oli samuti väga tubli. Tüdrukute jooksus saavutas teise koha Liisbeth Vridolin. Liisbeth on sellel aastal teinud palju häid starte ja saab ennast juba väikeste kogemustega sporditüdrukuks pidada. Kuid kogemusi tuleb saada iga jooksuga. Nii ka eile, oma esimesest 5 kilomeetri jooksust. Talle ajaks 29.25,9. Lotte Lomp, kes samuti just sellel aastal on leidmas endas jooksupisiku oli taas tubli. Talle tüdrukute jooksus kolmas koht ja seda ajaga 31.54,0. Virtsu tüdruk Liz-Sandra Hani tegi kodukülas samuti korraliku jooksu läbides raja ajaga 34.28,5 ja oli neljanda koha omanik. Tema kooliõde Carolin Laht oli kuues ja seda ajaga 46.12,8

Põhidistantsile, 10 kilomeetri jooksule läks samuti väga palju meie jooksjaid. Suurepärased etteasted ja enesega võitlemisi oli palju. Saame suurt rõõmu tunda kõigi üle. Jakob Lääne, tubli ja toetav lapsevanem tegi taas imelise etteaste. Jooksu vältel mitu korda katkestamise mõtetega võidelnud sportlane sai aga erinevatest väikestest asjadest uut jõudu, sai mõtted korda ja jõudis finišisse üldreas 10.kohal. Finišikell näitas talle aga imelist tulemust. 39.20,9 oli tulemus, mida Jakob tegelikult ennem jooksu sihiks võttis, aja alla 40 minuti. Kuid lämbe ilm seadis selle isegi natuke ohtu. Nüüd aga selline tulemus, mis viis meie mehe Lõuna-Läänemaa kõigi aegade edetabelis viiendale reale. 12.koha saavutas meeste arvestuses meie laspevanem Ants Assmann, kellele mõõdeti ajaks 44.04,4. Vennad Oberschneiderid oli taas rajal, nii nagu igal aastal. See on kiiduväärt ja korraldajatena oleme sellele väga tänulikud, nii nagu tänulikud oleme igale jooksjale, kes meie väikese küla suurel ettevõtmisel osaleb. Laurile ajaks 49.53,0, Madisele 58.41,8 ja Raulile 1.11,48,5. Tähelepanu on ka see, et lisaks Raulile, kes siis vallavolikogu liige, oli vallaametnikest rajal ka Mihkel Kalmaru. Tema esindas OK West tiimi ja sai ajaks 49.35,1. Naistest saime kaasa elada taas Virtsu kooli vilistlasele ja pea igal meie jooksul osalenud Mariliis Pikkarile. Moedisainer ja moemaja Marimo asutaja on endiselt heas vormis. Ta läbis sellel korral distantsi ajaga 48.21,8 ja saavutas naistest kaheksanda koha. Anna Pauliina Aavik oli üheksas ajaga 51.53,6.

Jooksu võidu eest käis aga armutu heitlus. Kaupo Uuetoa ja Franko Reinhold pakkusid etenduse, mis oleks ilustanud igat Eesti rahvajooksu. Ja ajad täiesti meistriklassist. Kaupo 33.26,2 ja Franko 33.37,3. Kolmas oli meie jooksudel iga-aastane külaline ja suurepärane jooksumees Martin Tarkpea, ajaga 35.53,5. Naiste esikoht läks Kaia Lepikule, kes sai võiduajaks 40.55,3.

Korraldustiim on tänulik kõigile toetajatele, sponsoritele ja vabatahtlikele.