Sisukaart

Fotode kasutamine ainult autori loal ja viitega allikale.

Veebimeister
webmaster@virtsu.ee

Uuendatud
10.05.2024

Virtsu Pere-Merepäev 2021

Raul Targamaa, Maris Raudsepp

3. juuni 2021

Maikuu viimasel laupäeval saime üle hulga aja taaskord maha pidada ühe meeleoluka kogupereürituse linnuse juures – toimus Virtsu Pere-Merepäev. Ilm oli päikesepaisteline ja kogu päeva vältel jagus põnevaid tegevusi nii suurtele kui väikestele nii maal kui merel. Rahvale pakuti suitsukala ja angerjasuppi ning mitut sorti keelekastet, samuti kohalike koogimeistrite poolt küpsetatud ja otse ahjust tulnud kooke ning kohvi. Lihulast oli kohal hamburgerimeister. Sadamamajja oli kõigile uudistamiseks üles seatud fotonäitus. Pildid pärinevad fotokonkursilt “Virtsu aastal 2020 – milline sa oled?”

Esinejaid kaugemalt ja lähemalt 

Külalisesinejad tulid kohale Vana-Pärnust, Ristilt, Haapsalust ja Sakust. Üles astus ka meie oma kandi Hanila Laulu- ja Mänguselts rahvatantsijate ja kapelliga, samuti Virtsu 60+ laulutüdrukud ja kohalik bänd “Werder”. Lauldi, tantsiti ja mängiti pilli. Terve päev melu mere ääres!

Paatide paraad kui tõeline atraktsioon 

Ühtekokku läks merele 11 paati. Kes soovis sai meresõidule kaasa minna. Kõige viimasena, teistest küll pisut hiljem, startis väike purjejaht oma ilusa valge purjega. See vaatepilt oli tõeline nauding. Pärast paatide paraadi toimus merepääste demonstratsioon. Oma oskusi uppujaid päästa näitasid kolm osavat vetelpäästekoera.

Viikingilaager

Viikingilaager pakkus põnevaid tegevusi nii suurtele kui väikestele. Rahva hulgas tekitas palju elevust viikingite mõõgavõitlus, mis seekord “õnneks” möödus küll ilma verevalamiseta. Kogu päeva vältel oli kõigil võimalus viikingite juhendamisel oma osavust proovida vibulaskmises ja odaviskes. Lapsed said meisterdada endale pehmikmõõgad ja nendega omavahel võistelda. 

Tänusõnad

Täname esinejaid ja viikingilaagrit meid külastamast! Üritust korraldas Virtsu Arenguselts eesotsas kultuurijuht Rauliga, kellel oli abiks erakordselt tore meeskond. Aitäh Taunole (Virtsu SAR), kes korraldas paatide paraadi ja merepääste demo. Suured tänud MTÜ Pärnumaa Märjad Käpad, kohvikupidajad ja esinejate toitlustajad Airi, Elvira, Hellen, Anna-Pauliina ja Maris. Välitelgi ja laudade-pinkidega aitasid Margus, Sven, Timo, Vaido, Andri, Gerda, Mario ja Jüri. Üritust toetas Lääneranna vald ja MTÜ Hanila Toetusgrupp. Suur tänu kõigile ja peatse kohtumiseni järgmisel kultuuriüritusel!

Fotod: Maris Raudsepp, Kaarel Kaisel, Jüri Mõniste ja Mariann Peksar

Tagasi artiklite lehele