Sisukaart

Fotode kasutamine ainult autori loal ja viitega allikale.

Veebimeister
webmaster@virtsu.ee

Uuendatud
16.04.2024

Virtsu poiss mängib Soomes jalgpalli

Tarmo Õuemaa

2. september 2006 Lääne Elu

Virtsus jalgpalluriteed alustanud ning hiljem Pärnus mänginud Harry Silling hakkab esimese jalgpallurina Läänemaalt mängima Soomes. Suvel Soome õppima asunud noormees tegi kaasa veel kolm aastat tagasi Soome II liigas mänginud Kauhajoki Karhu treeninguil ja kohe olid treenerid tema teenetest huvitatud. Praegu on vormistamisel üleminekudokumendid Eesti jalgpalliliidu ja praeguse koduklubi Pärnu Pataljoniga, kes võitis tänu virtsulase väravatele viimati Eesti II liiga.

Harry Silling alustas oma treeninguid Virtsus treeneri Jaanus Getreu käe all ja treenis seal 9 aastat. “Mäletan, kui Harry tuli seitsmeaastase käharpäise poisina esimest korda trenni,” rääkis Getreu. “Ta oli kohe tahtmist täis ja ääretult sõbralik. Temaga ei olnud kunagi suuri konflikte. Ainus, mis meenub, on see, kui ta kord mulle nähvas, et miks trenn ainult 1,5 tundi kestab.”

Getreu hindab ka noormehe universaalsust. “Alustas ta meil väravavahina, edasi mängis aastaid kaitses, siis poolkaitses ja lõpuks Pärnus tipuründajana, kus oli ka väga resultatiivne,” ütles ta.

“See on ere näide, kuhu viib töökus ja tahtmine,” ütles Getreu. “Mul on olnud palju andekaid poisse, kes millegi puudumisel ei ole kuigi kaugele jõudnud. Ei pea alati olema looduslaps. Kui sa tahad, võid jõuda väga kaugele.”

Tagasi artiklite lehele