Sisukaart

Fotode kasutamine ainult autori loal ja viitega allikale.

Veebimeister
webmaster@virtsu.ee

Uuendatud
16.04.2024

Virtsu rahvas algatas vaidluse maanteetrassi üle

Kaire Korpe

14. detsember 2002 Lääne Elu

Virtsu ulatuva Saaremaa püsiühenduse mitme kilomeetri pikkuse teetrassi esimesel rahvaarutelul vaidlustasid kohalikud elanikud vallavolikogu eelistatud teekoha.
Virtsu kooli aulasse kogunes kümneid inimesi, sest kohalike teadmised uuest teest põhinesid vaid kuulujuttudel.

Hanila vallavanem Arno Peksar selgitas, et volikogus eelistuse saanud trassi kohta pole veel detailplaneeringut algatatud ega isegi lähteülesannet koostatud. Rahvakoosoleku tahtis vallavanem teha pärast detailplaneeringu avalikustamist, kuid üha imelikumad külajutud sundisid teda koosolekut tegema.

Vallavolikogu eelistas Saaremaa püsiühenduse maanteepoolse teekohana Virtsu sadama lähedal asuvat tihedalt asustatud Majaka tänavat.

„See ei vasta tõele, et midagi pole tehtud,” ütles volikogule meelepärase teekoha innukaim vastane, Majaka tänava elanik Endel Eirand. „Suvel käisid mehed maastikku kaardistamas.” Oktoobrist on Eirand volikogu liige.

Maanteeameti planeeringute osakonna juhataja kt Raul Vibo sõnul on hirmul suured silmad. Virtsulased kardavad, et püsiühendusega kaasneb tihe liiklus, saaste ja müra.

„Virtsu on tekkinud tänu teele ja sadamale,” ütles kohalikega rääkimas käinud Vibo. „Tee on kasulik, selle ääres on elu.” Tema meelest oleks vale viia maantee alevikust välja.

Rahvaarutelu järel moodustatakse ajutine komisjon, millesse kuulub kuus Virtsust pärit volikoguliiget. Kõik neli trassivarianti võetakse uuesti kaalumisele. Iga variandi puhul saavad kaks kohalikku oma seisukohti kaitsta.

„Andsime otsa kohalike kätte, las arutavad, kelle õu ja kelle kodu on vähemtähtsad ja kelle poole peaks trassi nihutama,” ütles Vibo. Kohalikel on aega ligi poolteist kuud variante kaaluda.

„Kui ei leita uut kokkulepet, jääb kehtima esialgne plaan,” ütles Eirand. „Me ei taha seda trassi kellegi teise hoovi lükata, kui aga püsiühendus teeb mõne inimese elu mugavamaks, ei tohiks sellepärast veel teised kannatada.”

Vibo sõnul ei hakata trassi enne 2010. aastat rajama. Euroopa Liidu abiprogrammi ISPA strateegilises kavas on maanteega arvestatud ja sellel on ka euroliidu heakskiit.

Kommentaarid Lääne Elu internetilehelt

jaan 14.12.2002 (15:48)
Sild pidi valmima 2008a.Trassi rajamine algab 2010aastal.Kas sild seisab siis paar aastat kasutult?

Virtsut läbiv saarlane 14.12.2002 (15:54)
Kindlasti on see Virtsu rahvale hukk, kui maantee (või trass, kuidas soovite) kulgeb ümber aleviku.Väike põige alevikku sisse elustab oluliselt kohalikku elu-olu

tross 14.12.2002 (16:35)
…udupead, trassiks nimetatakse geodeesias mahamärkimisjoont, ei saa sõita autuga maantetrassil ja vesi ei voola mööda solgitrasse. Natukene võiks ikka eesti keelt tunda, lgp ajakirjanik.

mutionu 14.12.2002 (17:54)
Virtsulased tahavad,et lisaks “Mutionule” oleks ka “Muti Metroo”,s.t. enne Virtsu jõudmist läheb tee maa sisse,tunnelisse.Poleks koledaid heitgaase ning lärmi-müra.Elu nagu paradiisumis.

Virtsalaste soovid 15.12.2002 (10:35)
Virtsulaste soov oleks,et Virtsu asuks Tallinna kesklinnas.

Realist (di.oksanen@suomi24.fi) 15.12.2002 (16:52)
Saaremaa maantee- mingu küll elamutest kaugemalt. Kaasneb ju sellega müra, heitgaasid jms. Tee tehakse ju liikluse parandamiseks- mitte vaatamisväärsuseks. Tulge vitsulased maa peale, ärge unistage- ja võidelge oma puhta õhu eest.

Jätkuks Realistile 16.12.2002 (08:42)
… ja unustage oma olemasolu, nagu unustab Teid Saaremaale ja sealt tagasi vurav rahvas. Virtsut pole siis kellelegi vaja enam. Need mõned baarid ja kauplused peab kinni panema ja rahvas Saaremaale tööd otsima minema!

juku 16.12.2002 (12:01)
Kui virtsukad tahavad edasi olla, peavad nad seisma selle eest, et uus tee sealt läbi läheks ja selle äärde poed ja baarid jääksid. Muidu ei tea neist varsti enam keegi. nagu Massu kadus pärast kooli Virtsusse viimist.

möödasõitja 16.12.2002 (15:18)
Kui ikka tegu on ümbersõiduga ja asumis ei ole midagi vaatamisväärset, siis peab ikka loll olema et kolkasse sisse sõita. Mõelge ikka virtsukad ka mida te tahate – kui vaikust ja inimestest kaugemale,siis andke aga takka.

Tagasi artiklite lehele