Sisukaart

Fotode kasutamine ainult autori loal ja viitega allikale.

Veebimeister
webmaster@virtsu.ee

Uuendatud
10.05.2024

Virtsu töökojas käib taas elu

Mart Mõniste
Fotod Olev Kaas

20. september 2002

Virtsus Vanalinna all asuvad endise kalurikolhoosi töökoja ruumid seisid pikalt tühjalt ja lagunesid. Tänavu suvest kostavad sealt taas tööhääled.

Virtsust pärit Elmo Kivisalu on toonud oma firma Tallinnast Virtsusse. Põhjusena nimetab ta eelkõige oma Virtsu päritolu ja soovi elavdada veidi kodukoha elu. On ju pärast kalatööstuse kui suurima tööandja pankrotti töövõimalused Virtsus väga kesiseks jäänud. Inimesed lähevad Virtsust ära, sinna, kus on tööd.

OÜ Saluun alustas tegevust 1999. aasta sügisel Tallinnas. Sisseostetud terasosadest koostati mitmesuguseid seadmeid. 2000. aasta suvel hakati ka ise metalldetaile valmistama, praegu tehakse enamik vajaminevast oma firmas. Toodanguks igasugused rasked teraskonstruktsioonid, peamiselt allhankena teistele firmadele. Näiteks Rootsi terasetööstusele konveierid ja transportöörid koos paigaldusega, Norra firmadele laevade abiseadmete detailid, laevade ja naftaplatvormide sisustuselemendid koos paigaldusega. Põhitoodang on terasest, mõningad detailid ka alumiiniumist ja pronksist.

Eelkõige pakutakse tööd keevitajatele, kuid häid töökäsi läheb alati tarvis ja edaspidi on ka muid ametikohti tekkimas.

Tagasi artiklite lehele