Sisukaart

Fotode kasutamine ainult autori loal ja viitega allikale.

Veebimeister
webmaster@virtsu.ee

Uuendatud
12.07.2024

Virtsu tuulepark sai 17-miljonilise tuuliku

Alo Raun

22. veebruar 2008 Postimees

Alternatiivsete energiaallikate kasutuselevõtmisega üha enam tegelev energiakontsern Eesti Energia käivitas Virtsu tuulepargis oma teise tuuliku.
Projekti kogumaksumuseks kujunes ligikaudu 17 miljonit krooni ning aastas hakkab uus tuulik tootma 2,2 GWh rohelist elektrienergiat, teatas ettevõte.

Eesti Energia üritab olla taastuvenergeetika arendamisel Eestis esireas ning soovib kasutada Virtsu tuulikupargist saadavaid kogemusi selle eesmärgi saavutamiseks, ütles Eesti Energia Taastuvenergia ettevõte direktor Ando Leppiman. Tema sõnul vähendab firma iga tuuliku või koostootmisjaama arendamisega oma tootmisportfellis süsihappegaasi teket ning mitmekesistab oma energiaallikaid loodussõbralike lahendustega.

Paigaldatud elektrituuliku masti kõrgus on 65 meetrit, rootori diameeter 48 meetrit ja ühe tiiviku laba pikkus 22 meetrit.
Tiiviku labade pöörlemiskiirus on 16-32 pööret minutis ning tuuliku võimsus 800 kW.

Teised Eesti Energia tähtsamad töös olevad taastuvenergia projektid on tuulepargi rajamine Balti Elektrijaama suletud tuhaväljale ning Aulepa tuulepargi käivitamine järgimise aasta kevadel.

Ühtlasi on töös tuulepargi rajamine Peipsi järvele, jäätmepõletusel töötava soojuse ja elektri koostootmisploki ehitamine Iru Elektrijaama ning biokütustel töötava soojuselektrijaama rajamine Ahtmes.

Lähikuudel alustab tööd uus tuulepargist ja diiselgeneraatorist koosnev elektritootmise lahendus Ruhnu saarel.

2002. aasta oktoobris alustas Virtsus tööd Eesti esimene kaasaegne tuulepark, mille neljast tuulikust kaks kuuluvad Eesti Energiale ja kaks ettevõttele Roheline Ring.

Tagasi artiklite lehele