Sisukaart

Fotode kasutamine ainult autori loal ja viitega allikale.

Veebimeister
webmaster@virtsu.ee

Uuendatud
10.05.2024

Virtsu vanal raudteetammil käib teeremont

Tarmo Õuemaa
Fotod Olev Kaas

2. august 2008 Lääne Elu

Hanila vald tellis ligi miljoni krooni eest teetöid aastakümneid tagasi suletud kitsarööpmelise raudteetammi korrastamiseks.

Hanila abivallavanema Mart Viipsi sõnul kasutavad Virtsu vana raudteetammi nii kohalikud, kellele see on otsetee Virtsust koju, kui ka turistid, kes saavad seda mööda ratastega Puhtu–Laelatu kaitsealale. Tammi remonditav osa ulatub Virtsust Laelatuni välja. “Lõigu pikkus on umbes 2 kilomeetrit,” ütles Mart Viipsi.

Remonti teeb AS Lääne Teed. “Kõigepealt tuli teha eeltöid. Osaliselt tuli võsa maha võtta. Laelatu–poolsesse otsa, kus on puisniit, tegime kaheksa truupi,” loetles Lääne Teede Lihula teemeister Tarvo Kuldkepp.

Osa remonditavast teest läheb otse läbi mere ning seal pidid Lääne Teede töölised ka tammi taastama. „Meil oli nädal aega brigaad peal, kes tormide ja teiste loodusjõudude poolt välja lammutatud põllukive tammi tagasi pani,” rääkis teemeister. Valmis on ka teejupi alus ning nüüd ootab teed 2,5 kordne pindamine. “Kate tuleb tolmuvaba,” ütles Kuldkepp.

Raudteetammi tee omapära on selle kitsus. “3,6meetrist teed ei ole ma enne teinud, kohati on see veelgi kitsam. Aga meie masinatele ei ole see takistus,” ütles teemeister.

Tee peaks valmis saama augusti lõpuks ja selle maksumus peaks olema 930 000 krooni. “Loodame isegi varem valmis saada, kui ainult ilm vingerpussi ei mängi,” ütles Tarvo Kuldkepp.

Tagasi artiklite lehele