Sisukaart

Fotode kasutamine ainult autori loal ja viitega allikale.

Veebimeister
webmaster@virtsu.ee

Uuendatud
10.05.2024

Virtsus nähti tundmatut lendavat objekti! UFO?

Lauri Birkan

13. august 2009 Õhtuleht

KAS UFO?: Selline objekt jäi Virtsu tuulepargi kohal pildile.
Foto Avo Siim / Õhtuleht

“Teadnuksin ma kohe, millega tegu, oleksin rohkem rabelnud,” kahetseb hobifotograaf Avo Siim, kes Virtsus tundmatut lendavat objekti pildistas.

Pühapäeva ennelõunal märkas Avo Siim Virtsu tuulegeneraatorite kohal kummalise kujuga pilvemoodustist.
“Nägin seal spiraalset kujutist, mida muidu pilvedes ei ole. Mõtlesin: oi-oi, sellist asja pole enne näinud!” meenutab pärnakas Avo, kelle sõnul sarnanes pilv kõige rohkem õhkmadratsi pumbaga – nagu hiiglaslik ümara kujuga lõõts rippus tavalisest pilvest välja.

Ufo tuli pilvest välja?

“Sõitsin tsikliga, pidin kinni pidama ja aparaadi kotist välja võtma. Teadnuksin ma kohe, millega tegu, oleksin rohkem rabelnud,” ütleb Avo, kes igaks juhuks pilve suunas paar klõpsu tegi. Kodus pilte arvutisse laadides nägi ta ühel neist kettakujulist objekti.
“Vaatasin, mis asi see veel on,” meenutab Avo, kes välistab võimaluse, et mõni lind objektiivi ette võis sattuda. Objekt oli nimelt mõne hetkega kadunud. Avo oletab, et ufo tuli pilvest välja ning lõõtsjas moodustis oli just tema tehtud.
“Ilmselt ta jube kiiresti lendas, sest silmadega ma seda ei näinud,” tunnistab ta. Objekt on alt tume ja pealt hele – täpselt nagu päike peegeldusega teeb.
Avo ütleb, et tema senine maailmakäsitlus sai korraliku obaduse, sest siiani pole ta sääraste lennumasinate olemasolusse eriti uskunud. Ta näitas ülesvõtteid kõigile tuttavaile skeptikuile, kes nentisid, et midagi kahtlast neil siiski on.
“Poeg arvas küll algul, et mingi kiimaline part on üle lennanud, aga nüüdseks usub juba kogu pere, et nii see polnud,” naljatab Avo.
Ufospetsialist Igor Volke ütles pärast fotode uurimist, et neil on jäädvustatud füüsiline objekt, mitte loodus- või atmosfäärinähtus, ja piltnikku peab ta usaldusväärseks.

Volke: Virtsu objekti võiks ufoks nimetada

“Kaamera haaramise motiiv, n-ö pilvespiraal, võib suuresti olla seotud hiljem pildil avastatud objektiga või selle toimega keskkonnale,” arvab Volke. “Linnud, putukad, tuulelohed, ilmastikusondid, deltaplaanid, lennukid jms ei ole antud juhul veenvad selgitused – seega Virtsu objekti pildil võiks nimetada ufoks.”

Volke andmeil on Eesti ja selle lähiõhuruumis kolme nädala jooksul taevafoonil jälgitud kuut objekti, mida tuleb pidada vaatlusteadete märgatavaks sagenemiseks. Geograafiliselt on neid nähtud Haapsalu, Pärnu, Rapla ja Virtsu piirkonnas, Tallinna lahel Soome suunal ja Helsingi lähedal.

Tagasi artiklite lehele