Sisukaart

Fotode kasutamine ainult autori loal ja viitega allikale.

Veebimeister
webmaster@virtsu.ee

Uuendatud
10.05.2024

President Virtsus

Maris Raudsepp
20. september 2020

17. septembri õhtupoolikul külastas Virtsut Vabariigi President proua Kersti Kaljulaid. Rääkisime koolist ja kogukonnast, Virtsust kui arukast külast, loodusturismist ja ettevõtlusest, linnusest ja mõisatallist, kultuuri- ja seltsielust.

Arenguseltsi eestvedaja Jüri Mõniste sõnul oli tore kuulda, et linnusest võiks saada meie tõmbenumber. Mingu need teed ja sillad Saaremaa suunal kust tahes. Samuti peaks Puhtu tähtsust piirkonna jaoks jätkuvalt rõhutama, sest tee mööda looduskaunist kaitseala mere äärde on küll kõigile avatud, aga vähe teada. Ajame õiget asja ja ikka tasub meeles pidada, et see, milline Virtsu välja näeb, on meie endi teha. Oluliseks peeti ka Virtsu ettevõtluskeskuse ehitamist, et pakkuda kohalikele inimestele töökohtade loomise võimalust.

Virtsu Kooli juhi Stanislav Nemeržitski sõnul jäi kohtumisest Vabariigi Presidendiga kõige erilisemalt kõlama tõdemus, et väikeste maakohtade, külade ja seltside areng ning püüdlused on paljus just meie endi kätes. Saame kogukonnana ära teha väga palju, laduda tugevat vundamenti enda ja oma laste tulevikuks. See, kas ja kuidas meid tähele pannakse ning kaasa elatakse Tallinnas või Euroopas, sõltub meie endi saavutustest. Proua President tunnustas meie ponnistusi rahvusvahelises Aruka Küla projektis, jagas oma kogemusi ja nõuandeid ideede turundamiseks ning avaldas igakülgset toetust maaelule. 

Oli väga julgustav, soe ja sõbralik kohtumine. Aitäh, proua President!