K.Met AS Virtsu
Artiklid

Esilehele
Ajalugu
Virtsu Harrastusmuuseum
Virtsu Arenguselts
Virtsu Kool
Fotod
Sadam
Tuletorn
Laelatu - Puhtu
Tekstid
Kaardid
Viited / Allikad
 Sisukaart

 Fotode kasutamine
 ainult autori loal
 ja viitega allikale.
 webmaster
 virtsu@virtsu.ee  28. jaanuar 1998 Postimees
Eksport Virtsu sadama kaudu kasvab jõudsalt
ENE PAJULA

Saarte Liinide möödunud aasta aruande kohaselt on eksport Virtsu sadamast kasvanud 1996. aastaga võrreldes 322,6%, samal ajal kui Roomassaare sadamas oli vastav kasv 109,7% ja Rohuküla sadamas 25%.

Ka kaubakäibe jaotus on aastaga muutunud Virtsu-Kuivastu kasuks: 1996. aastal oli nende osa vaid 15%, siis aastaga kasvas see 35%-ni. "Sõlmisime 20 aastaks lepingu dolomiidikillustiku ja -jahu väljaveoks Soome, Rootsi ja Saksamaale.

Möödunud aastal tegime selleks kõvasti ehitus- ja remonditöid, süvendasime sadamat nii, et meile saavad sisse sõita ka suured 6000-tonnise veeväljasurvega kaubalaevad.

Kui 1997. aastal lastiti Virtsus 43 000 tonni killustikku, siis 1998. aasta leping näeb ette juba 150 000 tonni," rääkis Virtsu ja Kuivastu sadama direktor Lauri Ting.

Lääne maavalitsuse keskkonnaosakonna andmeil läheb 60% dolomiidist välja jahuna, mida kasutatakse happevihmadest tingitud looduskahjustuste leevendamiseks. Ka killustikku ei kasutata niivõrd teede täiteks, kui just keemiatööstuse toorainena. "Dolomiidi lastimisel me kaisid üldse ei kasuta, autod sõidavad otse laevale," sõnas Lauri Ting.


Tagasi artiklite lehele


 
 
[ Esileht ] [ Ajalugu ] [ Muuseum ] [ Arenguselts ] [ Kool ] [ Fotod ]
[ Sadam ] [ Tuletorn ] [ Laelatu - Puhtu ] [ Tekstid ] [ Kaardid ] [ Viited/Allikad ]