K.Met AS Virtsu
Artiklid

Esilehele
Ajalugu
Virtsu Harrastusmuuseum
Virtsu Arenguselts
Virtsu Kool
Fotod
Sadam
Tuletorn
Laelatu - Puhtu
Tekstid
Kaardid
Viited / Allikad
 Sisukaart

 Fotode kasutamine
 ainult autori loal
 ja viitega allikale.
 webmaster
 virtsu@virtsu.ee  19. juuni 2001 Lääne Elu
Kõmsi metallitehas areneb jõudsalt
KRISTEL MAASIKMETS

Septembris kümneaastaseks saav AS K.Met valmistab Kõmsil mitmesuguseid traat- ja metalltooteid. K.Met valmistab närimiskummi- ja postkaardistende, veiniriiuleid, lambikarkasse, puure jpm.

Näiteks Läti ja Leedu närimiskummistendidest on 99% K.Meti valmistatud. Kokku võib ettevõte valmistada ligi 100 nimetust tooteid. Töid tehakse allhanke korras. Oma firmatoodet K.Metil ei ole.

"Klient ütleb idee ja meie töötame välja lahenduse," ütles K.Meti juhatuse esimees Mardo Leiumaa. Enamik toodangut läheb Põhjamaadesse, Balti riikidesse, Hollandisse, Rootsi. Traattoodete pikemaajalised koostöölepingud on firmal sõlmitud kahe viimasega.

Eksootilisim tellimus on olnud plakatihoidjate partii Usbekistanile. Traati toob K.Met toodete valmistamiseks Rootsist. Näiteks üks veiniriiulikomplekt koosneb 3000 riiulist, mille valmistamiseks kulub 2-3 nädalat.

K.Met on valla suurimaid tööandjaid. Firmas on ligi 60 töölist, neist viiendik on naisi. Enamik töötajaid on kohalikud elanikud.

"Ega meil inimesi, keda tööle võtta, väga valida ole. Tööjõudu õpetame ise välja," sõnas Leiumaa. Firma maksab töölistele Eesti keskmist palka. Esialgu oli firma nimi Kõmsi Metall, kuid "õ" on rahvusvahelises suhtluses halb täht.

Firma tegeleb sponsorlusega, näiteks toetab Virtsu kooli. Tänavu ennustab K.Met käivet 20 miljonit krooni, millelt loodetakse kasumit kaks miljonit.

Hanila vallavanem Arno Peksar on kohaliku firmaga väga rahul. "Nad alustasid kunagi viieteiskümne töötajaga. Nüüd on nad kõvasti arenenud ja palju investeerinud," kiitis Peksar.


Tagasi artiklite lehele


 
 
 
[ Esileht ] [ Ajalugu ] [ Muuseum ] [ Arenguselts ] [ Kool ] [ Fotod ]
[ Sadam ] [ Tuletorn ] [ Laelatu - Puhtu ] [ Tekstid ] [ Kaardid ] [ Viited/Allikad ]