K.Met AS Virtsu
Artiklid

Esilehele
Ajalugu
Virtsu Harrastusmuuseum
Virtsu Arenguselts
Virtsu Kool
Fotod
Sadam
Tuletorn
Laelatu - Puhtu
Tekstid
Kaardid
Viited / Allikad
 Sisukaart

 Fotode kasutamine
 ainult autori loal
 ja viitega allikale.
 webmaster
 virtsu@virtsu.ee  19. märts 2002 Lääne Elu
Virtsu solk voolab merre
ANDRUS KARNAU

Virtsu asula reovesi jookseb uue puhastusseadme valmimiseni otse merre, Hanila vallavalitsus tahab reoveepuhasti enne talve valmis ehitada.

Lääne maakohus trahvis eelmisel neljapäeval Virtsu sooja- ja veeühistut 5000 krooniga, sest ühistu laseb reovee otse merre. Ühistu esimees Rein Madisson ütles, et solk läheb otse merre jaanuari lõpust alates, sest siis sulges Virtsu kalatehas oma biopuhasti, mis puhastas seni nii tehase kui ka asula reovett.

Hanila vallavalitsus ja Virtsu kalatehase omanik AS Maseko leppisid jaanuari lõpus kokku, et tehas lõpetab oma biopuhasti abil asula reovee puhastamise.

Virtsu kalatehase juhataja Tiit Tumma ütles, et Virtsu sooja- ja veeühistu ei olnud nõus reovee puhastamise eest piisavalt maksma. Tumma sõnul maksis ühistu tehasele kolm krooni kantmeetrist.

Madisson ütles, et kalatehas tahtis 12 krooni kantmeetri eest. "Maseko küsis raha puhastamise mängimise eest," ütles ta. Madissoni sõnul oli kalatehase biopuhasti asulale liiga mahukas ja väikest reovee hulka see tegelikult ei puhastanud. Kalatehas seisab mullu maist.

Vallavalitsus ehitab Virtsu uue puhastusseadme. "Enne maa külmumist sel sügisel hakkab puhastusseade tööle," lubas Hanila vallavanem Arno Peksar. Vallavalitsus tahab rekonstrueerida ka Virtsu kanalisatsiooni- ja veetorud ning ühendada nendega asula eramupiirkonna.

Keskkonnakaitseinspektori Rene Rajasalu sõnul ei põhjusta Virtsu reovesi Väinameres ökokatastroofi. "Kala sellepärast veel surema ei hakka, aga solk, mis praegu merre voolab, on päris rõve," ütles ta.

Puhastusseadme ehitamiseks eraldas keskkonnainvesteeringute keskus 3,4 miljonit krooni, millele lisab vallavalitsus 95 000.

Peksar ei välistanud, et vallavalitsus peab projekti teostamiseks eelolevail aastail laenu võtma. Puhasti ehituseks korraldab vallavalitsus lähiajal riigihankekonkursi.


Tagasi artiklite lehele


 
 
[ Esileht ] [ Ajalugu ] [ Muuseum ] [ Arenguselts ] [ Kool ] [ Fotod ]
[ Sadam ] [ Tuletorn ] [ Laelatu - Puhtu ] [ Tekstid ] [ Kaardid ] [ Viited/Allikad ]